İtemhesap'tan oyun alınır mı?

Hocam durumun yasal olmadığı konusunda haklısınız. Konuda da belirttiğim gibi bu güne kadar bir oyunu korsan oynamışsam bile daha sonrasında oynamayacağım oyunları dahi param olunca satın aldım. Steam hesabımda 194 adet oyun var. Öğrenci olduğum ve son zamanlarda maddi olarak yetişemediğim için böyle bir şekilde almayı düşündüm. İlk indirime girdiğinde bir daha oynamayacak bile olsam satın alacağım zaten, bu kadar agresif davranmanıza gerek yok bence.
Yasal olmayan bir şeyi satın alırken güvenilir satıcı aramanız bile komik zaten oraya hiç girmiyorum.

Güzel kardeşim ne bypass hesabı gir satın al aile paylaşımı olmayanlara bak bakalım satın alma geçmişine. Çoğu satıcı oyuna 1 defa para veriyor 50TL'den satsa 100 kişiye 5.000TL yapıyor yani kar ediyorlar. Bypass hesap falan değil. Kendi arkadaşım yapıyordu bunu 2-3 ay öncesine kadar.
100 Kişiye aile paylaşımı diye bir şey yok Steam'de.

Oyunun yapımcısına hiç bir desteğiniz yok. Tek olayı Steam üzerinden iniyor oluşu. Bana göre dolandırıcılığın A babası bu tarz hesap olayları. Hiç bir şekilde tavsiye etmiyorum.

Orijinal oyunları online oynayabilirsiniz ama Bypass edilmiş Steam hesaplarından online oynayamazsınız bu bile oyunun orijinal olmadığını sadece Steam üzerinden inen bir kopya olduğunu gösterir.
Oyunun yapımcısına desteği ne yapacaksın arkadaşım ? Biz hayır kurumu falan mıyız ? Steam üzerinden bir kopya da indirmezsin , steam bunu engeller. Korsan oyunu steam üzerinden açamadığına göre bu dediğin bir saçmalıktan ibaret.

Yasal olmayan bir şeyi satın alırken güvenilir satıcı aramanız bile komik zaten oraya hiç girmiyorum.
Yasal , yasal olmasaydı bile yapılabilir. Yasallığa önem veren mi kaldı bu devirde ?

Oyunun yapımcısına desteği ne yapacaksın arkadaşım? Biz hayır kurumu falan mıyız? Steam üzerinden bir kopya da indirmezsin, Steam bunu engeller. Korsan oyunu Steam üzerinden açamadığına göre bu dediğin bir saçmalıktan ibaret.

Yasal, yasal olmasaydı bile yapılabilir. Yasallığa önem veren mi kaldı bu devirde?

Arkadaşın anlamadığı bir yer daha var yapımcı zaten alıyor parasını hesabı farklı kişilere satan adam oyunu alırken. Bunun gibiler gelip burada boş boş konuştukça daha çok korsana kayıyor insanlar inadına.

Steam kullanıcı sözleşmesine aykırı olması yasal olmadığı anlamına geliyor mu? Bizim kanunlarımızda dijital platform hesaplarının ortak kullanımına yönelik bir yasal düzenleme var mı?

Belki de vardır, bilmiyorum fakat yoksa yasal değil diyebileceğimiz bir zemin yok. Yasal değilse her şeyden önce buna aracılık edilen siteler kapatılmalı.

Bu konularda işin ahlaki boyutu, yerel kanunlara göre yasallığı ve steam sözleşmesine uygun olup olmaması birbirine çok karıştırılıyor. Bunların üçü de ayrı başlıklar. Steam sözleşmesine aykırı olmasına rağmen kanuna aykırı olmayabilir. Steam kanun koyucu bir makam değil. Sözleşmeye aykırı durumlarda tabi ki kendi inisiyatif alabilir bu yasallıkla ilgili bir durum değil. Konunun ahlaki boyutu da apayrı bir tartışma.

Geri
Yukarı