İthalatçı Firma Garantili iPhone 6S Almak

Ayıp ettin yapmam mı :D

Arkadaşlar bugün telefonu satan MYS adlı firmanın yerine gittim Sirkeci'ye. Garanti hakkında konuştum. İşte telefonun Almanya'dan ithal edildiğini 1 yıl Apple Türkiye garantisi olduğunu sonraki 1 yıl kendilerinin garanti altına aldığını işte adıma faturalı gönderileceğini felan filan söyledi. Yani bir firmanın söylemesi gereken her şeyi. Bu MYS İntellicel Cepport tek bi firmaymış. Bunlar hakkında internette olumlu yorumlar çok bulamadım. Adamın konuşması da zaten eveleyip geveler gibiydi. Neyse zaten 1 yıllık Apple garantisine güveniyorum. Sonrasını aldıktan sonra göreceğiz.
Not: Bu akşam telefonu ve verus kap sipariş ediyorum :)
Hayırlısı olsun kardeşim yalnız hala dediğimin arkasındayım. Tanımadığın birinin üstüne kayıtlı bir telefonu almak ne kadar mantıklı onuda düşünmeni isterim.

Hayırlısı olsun kardeşim yalnız hala dediğimin arkasındayım. Tanımadığın birinin üstüne kayıtlı bir telefonu almak ne kadar mantıklı onuda düşünmeni isterim.

Paralel ithalat yapan firmalar telefonları şahıs adına kayıt ettirmiyor. Resmi yoldan ithalatını yapıyor, vergisi ödüyor ve kaydını da yasal yoldan yapıyorlar. Yurt dışına gidip telefon almış getirmiş şahıs gibi yürütülmüyor bu süreçler.

Paralel ithalat yapan firmalar telefonları şahıs adına kayıt ettirmiyor. Resmi yoldan ithalatını yapıyor, vergisi ödüyor ve kaydını da yasal yoldan yapıyorlar. Yurt dışına gidip telefon almış getirmiş şahıs gibi yürütülmüyor bu süreçler.
Bilemiyorum ben güvenemedim açıkçası yinede kendi bilir.

Bilemiyorum ben güvenemedim açıkçası yinede kendi bilir.

Sizin güvenemiyor olmanız kişisel bir tercihtir ama yazdıklarınızda düzeltilmesi gereken, hatalı bilgiler vardı. Bu yüzden ben durumu açıklama ihtiyacı hissettim.
Şahıs pasaportuna kayıtlı telefon almanın da aslında bir riski yok, bir kez kayıt ettirdikten sonra bunu kayıttan düşürmek mümkün değil bildiğim kadarıyla.

Sizin güvenemiyor olmanız kişisel bir tercihtir ama yazdıklarınızda düzeltilmesi gereken, hatalı bilgiler vardı. Bu yüzden ben durumu açıklama ihtiyacı hissettim.
Şahıs pasaportuna kayıtlı telefon almanın da aslında bir riski yok, bir kez kayıt ettirdikten sonra bunu kayıttan düşürmek mümkün değil bildiğim kadarıyla.
Ben mümkün olduğunu biliyorum o yüzden söylemek istedim karar yine alan kişiye kalmış.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı