İthalatçı Firmadan LG G4 Alınır mı ?

BuRaKBoSs

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar hepsiburada sitesinde LG G4 32 modelini 1299 liraya gördüm ithalatçı firmanın telefonu teknoloji şans işi ama ithalatçı firma ya da orijinal LG üretimi telefon arasında bozulma, yavaşlık vs. eksiler farklar olabilir mi bu telefon alınır mı?
Telefon linki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence alınabilir. Kardeşime 3 ay önce 1600'e LG G4 ithalatçı garantili aldık sorunsuz kullanıyor. Android 6.0 da yükledi.

Bence alınabilir. Kardeşime 3 ay önce 1600'e LG G4 ithalatçı garantili aldık sorunsuz kullanıyor. Android 6.0 da yükledi.
Ben Asus Zenfone 2 ve LG G4 arasında kaldım kuzenimde de G4 var ve şuanda G4 ön planda görünüyor.
Telefonda yavaşlama falan var mı güncelleme sonrası pil sorunu falan ?

Zenfone 2 çoğu parti üretimlerde, ekranın sağ köşesinde kasa açıklığı ve bircok sorunlar var.
Benim telefondada kasa açıklığı var ama uğraşmadım geri götürmek için böyle kullanıyorum.

İthalatçı garantili almak insanı düşündürüyor tabii arada ki fiyat farkını görünce. Almakta sorun yok Allah korusun servislik bir durum olduğunda o zaman iş değişiyor. İthalatçı firmalar genellikle arızaları gideremiyor, cihaz iadesini-değişimini kabul etmiyor.
Örneğin ben telefonumu Dist. garantili almadığım için çok pişman oldum.

İthalatçı garantili almak insanı düşündürüyor tabii arada ki fiyat farkını görünce. Almakta sorun yok Allah korusun servislik bir durum olduğunda o zaman iş değişiyor. İthalatçı firmalar genellikle arızaları gideremiyor, cihaz iadesini-değişimini kabul etmiyor.
Örneğin ben telefonumu Dist. garantili almadığım için çok pişman oldum.
Bende ondan korkuyorum ama bugüne kadar aldığım hiç bir teknoloji bozuk çıkmadı ilk aldığım telefon olan Motorola Atrix modeli piyasaya bozulup yenilenen telefonları sürüyorlarmış internetten baktığımda benim telefonumda yenilenmişş gibi duruyordu ama bozulmadan kullandım şuanda LG Optimus G Pro telefonunu kullanmaktayım telefonu kullanmayı planlıyordum ki LG telefonun LTE desteklemesine rağmen güncelleme getirmemesi ve müşteri temsilcileri telefonun LTE desteklemediğini söylemeleri sonucu telefonumu değiştirmek durumunda kalıyorum yoksa telefonumdan çok memnunum ve değiştirmek istemiyorum ama 4G için değiştirmem gerekiyor nisana 4G çıkana kadar bekleyeceğim telefon almak için umarım G5'in çıkışıyla birlikte G4 dahada ucuzlar ve uygun bir fiyata alabilirim ve bozulmadan güzelce kullanabilirim.
Sizlerden ithalatçı firmalar ile yaşadığınız sorunlar varsa yazamanızı ve bu telefonları almanın akıllıca bir hareket olup olmadığı hakkında bilgi istiyorum.

4G'nin o kadar acelesi yok bence. Sonuçta verdikleri internet limiti belli, paketler çabuk bitsin diye interneti hızlandırıyorlar :D
Ben HTC One m7 almıştım yeni çıktığı zaman İstanbul Bilişim'den. Piyasadaki fiyatlarla arasında 300 TL gibi bir rakam vardı. Aldık telefonu geldi, sipariş süresi ve teslimatta sıkıntı yok ama her şey kutuyu açıp telefonu çalıştırana kadardı. Kutuyu büyük bir özenle açtım, telefonu çalıştırdım. Bir de ne göreyim telefona mail yağıyor, birinin Facebook hesabı acık ve mesajlar geliyor. Meğerse bir kişi almış ve telefon Türkçe olmadığı için iade etmiş, ve o telefonu tekrar kutuya koyup bana yollamışlar. İnsan bir reset atar dolandırıcı gördüm de böyle düşük zekaya sahip olanlarını görmedim :D
Neyse aradık imkansız dediler, götürdük çok şaşırdılar ( Nedense :D ) oradan distribütör garantili verelim özür dilemek amaçlı dediler onla değiştirdiler. Bende iyi bari dedim eve geldim bir kaç hafta sonra HTC'ye mail attım bir konu hakkında. Form doldururken EMEI numarası da giriyoruz ya, HTC'nin dönüş yaptığı mailde telefonunuz bir ülke üzerinden (Hatırlamıyorum hangi ülkeydi.) farklı yollarla getirilmiş ve Distrübütör garanti kapsamında değil yazıyordu. Bir daha aramadım bile öyle kullandım. :D
Bir de babam benden habersiz bana Xperia Z3 almıştı İstanbul Bilişim'den (Haberim olsaydı kesinlikle aldırmazdım), sıvı temasından dolayı arızalandı ve garanti dışı bırakıldı :D Tüketici hakem heyetine başvurdum, yakında faizi ile iade kararı çıkacak, paramı geri verecekler, parayı aldığım zaman distribütör garantili bir Z5 Premium almayı düşünüyorum.

Bunlar tabii ki benim şansımdan gelen olaylar, kimi alır sıkıntı çıkmaz kimi alır böyle olaylar olur. :D

4G'nin o kadar acelesi yok bence. Sonuçta verdikleri internet limiti belli, paketler çabuk bitsin diye interneti hızlandırıyorlar :D
Ben HTC One m7 almıştım yeni çıktığı zaman İstanbul Bilişim'den. Piyasadaki fiyatlarla arasında 300 TL gibi bir rakam vardı. Aldık telefonu geldi, sipariş süresi ve teslimatta sıkıntı yok ama her şey kutuyu açıp telefonu çalıştırana kadardı. Kutuyu büyük bir özenle açtım, telefonu çalıştırdım. Bir de ne göreyim telefona mail yağıyor, birinin Facebook hesabı acık ve mesajlar geliyor. Meğerse bir kişi almış ve telefon Türkçe olmadığı için iade etmiş, ve o telefonu tekrar kutuya koyup bana yollamışlar. İnsan bir reset atar dolandırıcı gördüm de böyle düşük zekaya sahip olanlarını görmedim :D
Neyse aradık imkansız dediler, götürdük çok şaşırdılar ( Nedense :D ) oradan distribütör garantili verelim özür dilemek amaçlı dediler onla değiştirdiler. Bende iyi bari dedim eve geldim bir kaç hafta sonra HTC'ye mail attım bir konu hakkında. Form doldururken EMEI numarası da giriyoruz ya, HTC'nin dönüş yaptığı mailde telefonunuz bir ülke üzerinden (Hatırlamıyorum hangi ülkeydi.) farklı yollarla getirilmiş ve Distrübütör garanti kapsamında değil yazıyordu. Bir daha aramadım bile öyle kullandım. :D
Bir de babam benden habersiz bana Xperia Z3 almıştı İstanbul Bilişim'den (Haberim olsaydı kesinlikle aldırmazdım), sıvı temasından dolayı arızalandı ve garanti dışı bırakıldı :D Tüketici hakem heyetine başvurdum, yakında faizi ile iade kararı çıkacak, paramı geri verecekler, parayı aldığım zaman distribütör garantili bir Z5 Premium almayı düşünüyorum.

Bunlar tabii ki benim şansımdan gelen olaylar, kimi alır sıkıntı çıkmaz kimi alır böyle olaylar olur. :D
Anlıyorum sizi geçmiş olsun ben garantili ürünleri tercih edirim genelde ama ilk telefonum olan Atrix'de dikkatsizce aldım ve sorunsuz kullandım ve telefonuma hayran kaldım sonra onu satıp G Pro aldım iki telefonda beni iyi idare etti yeni alacağım telefondanda bunu bekliyorum.
Pek fazla bütçem yok şuanda telefonu en erken 6 nisanda alabilirim gibi duruyor ki buda 4G Türkiyede aktif olacağı zamanlara denk geliyor normal fiyatlarda alınabilecek başka telefonlarada bakıyorumda G4 içlerinde en iyi seçenek olarak duruyor şuanda kararsızım ama riske giripde G4'de alabilirim ama şanslıysam G5'in çıkışıyla normal G4 nisanda 1300 civarına çekilirse gönül rahatlığıyla alabilirim.
Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı