İthalatçı Garantili Samsung Galaxy A5 Alınır mı?

Koçara

Kilopat
Daha fazla  
Neticede Galaxy A5 2016 almaya karar verdim. Tekno-marketlerde 1500TL'ye satılan cihaz İstanbul bilişimde 1300 TL. Üstelik çift SIM kartlı. Fakat İthalatçı firma garantili olduğu ibaresi var. Öğrenmek istediğim bu İthalatçı firma garantisi nedir? Telefonu aldığım zaman herhangi bir arıza durumunda normal Samsung servisinde baktırabilir miyim? 200 TL az ödeyipte ileride bir sıkıntı yaşamakta istemiyorum. Bilgisi olan arkadaşlar konuyla ilgilenebilirler mi? Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
İthalatçı garantili olması aldığın mağaza sana garanti veriyor Samsung değil demek. Eğer Samsung Türkiye garantili yani marka garantili almak istiyorsan Distribütör garantili yazması gerek. Ben şahsen aldığım telefonlarda genelde mağaza değil de marka garantili alıyorum. Ama ithalatçı garantili olarak alan çok fazla kişi var. Aldığın mağazanın teknik desteği nasıl biliyorsan sıkıntı yok ama hiç bilmediğin ve hakkında çok bilgi olmayan mağazalardan alıp da ileri de sıkıntı yaşaman olası. Ben genellikle Türk mağazalarına pek güvenmediğim için marka garantili alıyorum. Eğer çok istediğim ama fiyatı diğer yerlerde yüksek olduğu zaman olursa mağaza garantili alırım. Yani tamamen para için kullanıcıyı düşünmeden davranan ve kötü servis sunan o kadar mağaza var ki güvenemiyorum çok fazla. Ama tabi ki de kötü olmayan bir sürü mağaza var. Biraz araştırıp ona göre almak daha mantıklı olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı