İtopya AFK-three alınır mı?

İşlemci 5800x3D.
Anakart B550M-PRO
RAM Adata Gammix 3600 MHz.
SSD Samsung 980 1TB.
Bu şekilde alın. Çok daha fazla FPS alırsınız oyunlarda.

28k tutuyor söylediğim şekilde.

Hocam peki PSU'yu sizce modüler mi almalıyım bu PC'de karar kıldım ama o konuda emin değilim pek.

Benim attığımla AMD arasındaki büyük farklar neler? Avantajı dezavantajı. Sadece ekran kartı yönünden değil.

İşlemci %10 falan daha iyi ama çok önemli değil diğer parçalar benzer.

İşlemci 5800x3D.
Anakart B550M-PRO
RAM Adata Gammix 3600 MHz.
SSD Samsung 980 1TB.
Bu şekilde alın. Çok daha fazla FPS alırsınız oyunlarda.

28k tutuyor söylediğim şekilde.

980 alınmaz haricinde soğutma lazım.

Hocam 27k civarına AMD sisteminin üst versiyonu yok mu elimde olan bütçeyi sonuna kadar kullanmak istiyorum.

İşlemciyi 5800x3D RAM'i 3600 MHz yapın kasayı da TD500 yapıp harici olarak da bunu alın PSU yeterli.

İşlemci %10 falan daha iyi ama çok önemli değil diğer parçalar benzer.

980 alınmaz haricinde soğutma lazım.

İşlemciyi 5800x3D RAM'i 3600 MHz yapın kasayı da TD500 yapıp harici olarak da bunu alın PSU yeterli.

Hocam kasayı değiştirmeden sıvı soğutma almayı düşünüyorum yoksa sıvı soğutmaya param yetmez. SSD'ye de Kingston 1TB KC3000 seçtim, işlemciyi Ryzen 7 5600X ve Ryzen 7 5600G arasında kaldım. Hangisini seçmeliyim? Sıvı soğutma olarak da Cooler Master ML240l V2 240mm seçtim iyi mi? Yoksa kasa çok önemli mi?

Son düzenleme:
Hocam kasayı değiştirmeden sıvı soğutma almayı düşünüyorum yoksa sıvı soğutmaya param yetmez. SSD'ye de Kingston 1TB KC3000 seçtim, işlemciyi Ryzen 7 5600X ve Ryzen 7 5600G arasında kaldım. Hangisini seçmeliyim? Sıvı soğutma olarak da Cooler Master ML240l V2 240mm seçtim iyi mi? Yoksa kasa çok önemli mi?

Dostum Kasa'nın sisteminde soğutma halkında hiçbir şey yok ne desteklediği belli değil 5800x3D almayacaksan işlemci değiştirmenin anlamı yok, SSD'yi ayrı alın oradan seçmeyin.

Dostum Kasa'nın sisteminde soğutma halkında hiçbir şey yok ne desteklediği belli değil 5800x3D almayacaksan işlemci değiştirmenin anlamı yok, SSD'yi ayrı alın oradan seçmeyin.

İşlemciye dokunmadım kasayı dediğine çektim ama SSD'yi kaldıramıyorum oradan almak en mantıklı çözüm gibi.

Öyle değil, mesela harici olarak Exceria G2 alırsınız o kalsın. İşlemci değiştimeyecekseniz kasa aynı kalsın sıvı soğutmaya gerek yok.

Yani anladığım kadarıyla eğer işlemciyi yükselteceksem sıvı soğutma ve kasayı da aynı oranda yükseltmem gerek.

Ben işlemciyi 7 5700X veya 7 5700G alıp da sonradan alsam sıvı soğutmayı sıvı soğutmasız kullansam bir sorun olur mu bütçem yetmez de.

Fiyat farkına değecek işlemciler değiller, 5700G zaten 5600'den güçsüz 5700X ise Single'de 5600 ile aynı.
İlla bütçeyi harcayacağım diyorsanız bu da olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı