İtopya Arızalı Kasa Fanı

Ön kapak takılırken plastik pimlere kablo sıkışıp kopmuştur. 1 fana 3 tane kablo geliyor. LED kablo sağlam, eksi kablo sağlam fan enerji besleme kablosu kopuk. PC enerji kapat ön paneli sök (plastik kasaya geçme 6 adet bulunur hassas bir şekilde yoksa kırılır. Çalışmayan fan kablosu elinle koymuş gibi bulacaksındır kopan kabloyu. Kolay gelsin.
Kablo kopuk değil. Kablo üzerinde bi aşınma vs. de yok direk olarak çalışmıyor.

Kablo kopuk değil. Kablo üzerinde bi aşınma vs. de yok direk olarak çalışmıyor.
Pardon....ölçü aletinle voltajlarını ölçmen gerekir veya fanların bağlı olduğu soket sıralamasında problem olabilir...insan hatası....Eğer sorun devam ediyorsa fanın bobin uçlarını aometer yani ölçü aletinle ölç omaj varmı yoksa fabrika çıkışı bozuk demektir gereğini yaparsın...kolay gelsin.

Hocam, sorununuz çözüldü mü?
Hocam merhabalar, daha evden çıkamadım çünkü korona tüm aileye uğradı. Ocak ayı gibi itopyaya gitmeyi düşünüyorum hala çok halsiz ve yorgun hissediyorum. En son 1-2 hafta önce tekrardan aradım dedim gelemiyorum sorun olur mu diye, bir sorun olmayacağını geldiğimde bana yardımcı olacaklarını söylediler.
Pardon....ölçü aletinle voltajlarını ölçmen gerekir veya fanların bağlı olduğu soket sıralamasında problem olabilir...insan hatası....Eğer sorun devam ediyorsa fanın bobin uçlarını aometer yani ölçü aletinle ölç omaj varmı yoksa fabrika çıkışı bozuk demektir gereğini yaparsın...kolay gelsin.
Hocam merhabalar, önerdiğiniz çözüm için teşekkürler ancak şu an için dokunmamayı tercih ederim zaten ders çalışmak dışında bilgisayarı açmayı pek düşünmüyorum. Sorunun fabrika çıkışlı olduğunu İtopya elamanı kabul ettiği için üstüne fazla durmaya pek gerek olduğunu da düşünmüyorum.
[GÜNCELLEME] Fan değiştirildi, yeni konu açıp deneyimimi belirteceğim yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Eylül ayında satın aldığım sistemde istediğim kasanın stokta olmaması sebebiyle farklı bir kasa önerildi ben de kabul ettim. Sonuçta Corsair marka pek sıkıntı çıkarmaz diye düşünmüştüm. Bu kısımda sıkıntı yok. Asıl sıkıntı bir saat boyunca kapının önünde bekletildik. Bilgisayarı kontrol ediyoruz lütfen bekleyin dediler.

Kasayı en sonda teslim ettiler ve evde açtığımda bir fanın çalışmadığını gördüm. Ondan sonrasında anakartla kasanın birbirine uyumlu olmadığını öğrendim. Yani anakartta iki cha fan girişi varken kasamda üç tane fan var ve bu kısımda donanımcı arkadaşlar tarafından uyarılmadım. benim de bilgim yoktu. Bir gün sonra mağaza görevlisini aradım ve bana fan çoğaltıcı almam gerektiğini söyledi, çoğaltıcıyı satın almadan önce kafama takılan "acaba ortadaki fanı anakarta bağlasam çalışacak mı?" sorusu oldu. Bugün denedim ve fanın zaten fabrika çıkışlı olarak arızalı olduğunu fark ettim.

Şimdi arızalı olduğunu kanısına nereden vardığımı sorabilirsiniz ancak zaten ilk aldığım günden beri bağlı olmayan bir fanı taktığımda çalışmaması durumunda aklıma başka bir şey gelmiyor şahsen.

Size soruyorum arkadaşlar bu nasıl bir kontrol? Bir saat boyunca kapının önünde hem bekletiliyorsunuz hem de bozuk fanlı bir bilgisayarı sizin elinize teslim ediyorlar. Üstüne üstlük adam gibi bilgi vermeden bunu yapıyorlar. Bir fan çoğaltıcı masrafını bile karşılamıyorlar. Hafta içi kendileriyle görüşeceğim. Eğer sonuç değiştirmeyle gerçekleşmezse ilk işim tüketici hakem heyetine başvurmak olacak.

Eki Görüntüle 737108

Kardeşim sen hakkını aramadıkça bunlar buna benzer daha çok kişiye yaparlar. Bu yüzden tüketici hakem heyetine başvurmalısın.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı