İtopya Black Friday kargo gecikmesi

site 3-5 iş günü içerisinde kargoya verileceğini söylüyor araya haftasonu da girmiş biraz anlayış göstermeniz gerekiyor diye düşünüyorum bende perşembe günü monitör sipariş vermiştim pazartesi günü kargoya verildi.
Sadece itopya'da bu durum söz konusu. Teknobiyotik'ten aldığım 2 üründe aynı gün kargoya verildi.

Net olarak belli oldu bence, spesifik olarak belli ürünler oldukça erken bazıları ise oldukça geç yollanıyor. Aynı klavyenin farklı kişilere aynı gün yollanması da bunu kanıtlıyor ki bunlar stoklarında olmayan ürünü bize satıp, bizden kazandıkları parayla o ürün sipariş adeti kadar tedarikçiden sipariş istiyorlar. Bu bekleme süresi tedarikçiden onlara ürünün gelmesi. Apaçık belli oldu.

Net olarak belli oldu bence, spesifik olarak belli ürünler oldukça erken bazıları ise oldukça geç yollanıyor. Aynı klavyenin farklı kişilere aynı gün yollanması da bunu kanıtlıyor ki bunlar stoklarında olmayan ürünü bize satıp, bizden kazandıkları parayla o ürün sipariş adeti kadar tedarikçiden sipariş istiyorlar. Bu bekleme süresi tedarikçiden onlara ürünün gelmesi. Apaçık belli oldu.

Büyük ihtimalle öyle evet çünkü abi küçük bir hesap yapalım;

15 günü bulan siparişler var abi 1 kişi Max 20dakikada bir ürünü hazırlasa (ki çok fazla), günde aktif olarak 9 saat çalışılsa 27 ürün hazırlar. Ortalama 15 kişi çalışsa 405 ürün yapar bu da 15 günde 6007 ürün yapar.

Bakın en en en olarak yaptığım hesap bu Max kaç sipariş gelmiş olabilirki abi? Yani bir de SSD mouse, Bluetooth - Wi-Fi adaptörü gibi şeylerde var bunları hazırlaması Max 2 dk olur ve 10 kat ürün arttırır haksız mıyım?

Bende ayın 22 si Pazar günü sipariş verdim kasa ekran kartı ve anakart işin ilginç yanı kasa 25 inde geldi ama ekran kartı ve anakartı hala bekliyoruz.

Geri
Yukarı