İtopya BOOST-GSR Sistem tavsiyesi

l7vely

Decapat
İlk öncelikle iyi günler. Bilgisayarımda darboğaz olduğu için İtopya'dan toplama bilgisayar almayı düşünüyorum ama size danışarak bu işi yapmak istedim. Çok fazla bir bütçem yok. Ondan dolayı verdiğim linkteki bilgisayarı almayı düşündüm, sizce bir sıkıntı yaşar mıyım? Darboğazdır vs veya yükselebileceğim bir şey varsa bütçeme göre onu yükseltmeye çalışırım. Tam bir bütçem yok ondan dolayı kesin bir miktar veremeyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
darboğaz oluyor diye biliyorum r3 1200 le rx570 te ama işlemciyi yükseltip alabilirsin tabii ki fakat darboğaz yapar böyle söyleyeyim
İzlediğim videoda öyle gözükmüyordu ondan dolayı darboğaz yapacağını sanmazdım teşekkürler o zaman r3 2300x yapsam darboğaz düzelir mi
Bu arada izlediğim video buydu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İzlediğim videoda öyle gözükmüyordu ondan dolayı darboğaz yapacağını sanmazdım teşekkürler o zaman r3 2300x yapsam darboğaz düzelir mi
Bu arada izlediğim video buydu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet 2300x daha iyi seçim olacaktır.

Aynen öyle şimdiden hayırlı olsun ramleri 2 tane seçmeyi unutma 16 gb ram uzun ömürlü yetecekktir :)
Ben 8 gb yapmayı düşünmüştüm ama 😂 taksitli almayı planlıyorum bundan dolayı bütçeyi çok aşmamam lazım şimdi 8 gb kullanıp sonradan yükseltsem problem olur mu yani şuan ki oynayacağım oyunlar zaten pubg fortnite lol rainbow six siege gta 5 bu tür ama eğer diyorsan şuan 16 gb yapmazsan problem olur biraz şansımı denerim
Aynen öyle şimdiden hayırlı olsun ramleri 2 tane seçmeyi unutma 16 gb ram uzun ömürlü yetecekktir :)
Dostum eğer musaitsen aklıma bir şey takıldı yazmak istiyorum alıcağım ekran kartı rx570 4gb biliyorsun tek fanlı imiş sanırsam çift fanlı olması ile bir fark var mı sıcaklık dışında yoksa performans açısından fark olur mu bu üstte attığım videodaki gibi performans alır mıyım sence

Son düzenleme:
Ben 8 gb yapmayı düşünmüştüm ama 😂 taksitli almayı planlıyorum bundan dolayı bütçeyi çok aşmamam lazım şimdi 8 gb kullanıp sonradan yükseltsem problem olur mu yani şuan ki oynayacağım oyunlar zaten pubg fortnite lol rainbow six siege gta 5 bu tür ama eğer diyorsan şuan 16 gb yapmazsan problem olur biraz şansımı denerim

Dostum eğer musaitsen aklıma bir şey takıldı yazmak istiyorum alıcağım ekran kartı rx570 4gb biliyorsun tek fanlı imiş sanırsam çift fanlı olması ile bir fark var mı sıcaklık dışında yoksa performans açısından fark olur mu bu üstte attığım videodaki gibi performans alır mıyım sence
performans bakımından sıkıntı olmaz

bence 8gb ramini şimdiden al,
birbirimizi kandırmayalım şimi kimse o 8gb ı sonradan eklemiyor
8gb ekle dememizin sebebini şöyle açıklayayım örneğin pubg oynayacaksın,PUBG'nin minimum ram isteği 6gb ancak bu söyledikleri 6 gb sadece pubg,içinde windows,driver falan yok

senin 8gb ramin var diyelim 6gb pubg aldı+2gb da windows istiyor e bunun daha arkada çalışan programları var(windows dışında örn:steam,antivirüs programı,driverlar...) bunlara yer kalmıyor bir kere;yani ram şimdiden sıkıştı, e sen arkadan chrome,spotify filan bir şey açmadan mı yaşıcaksın?hayır,o zaman 16 gb ram olması lazım
bir de başlangıçta hdd alcağına ssd al
bilgisayarında programların hızlı açılması,bilgisayarının hızı ssdye bağlıdır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı