İtopya Corsair Void RGB Elite Wireless iadesinde sorun çıkarıyor

Teşekkürler, peki servisten de olumsuz dönüp bana kargolarlarsa ne yapmam gerekiyor?
Bir yazıda kargoyu alınca kabullenmiş oluyorsunuz diye okumuştum.
Bu tip durumlarda ürünün bozuk olduğunu kanıtlanması için öncelikle servise yollanır. Servisten iade/değişim raporu çıktıktan sonra iade alınır. Aynısını HepsiBurada'da yaşadım.

Arkadaşlar herkese merhaba, İtopya'dan Online olarak Corsair Void RGB Elite Wireless kulaklığı satın aldım 1 saat kullandım dip ses vardı, forumda yazan her şeyi denedim geçmedi, güzelce kutuladım kargo kodu aldım iadeye gönderdim reddedeceklerini öngörerek THH'de şikayet oluşturdum gönderdikten sonra zaten bugün reddedildi.

Hijyen ürünü kapsamında diyorlar ama öyle bir şey olsa hiçbir yer iade almaz diye düşünüyorum sonuçta kanunda yazan şeyleri hiçbir yer iade almıyor.

Kulaklığı bana geri kargolamışlar kargoyu almayacağımı söyledim servise göndermelerini söyledim sizce iyi yapmış mıyım bunu danışmak istedim.

Aynı sorunu yaşıyorum şu anda bende de dipses sorunu var bugün geldi kulaklık. İade talebinde bulundum daha kargoya vermemi istemediler hiçbir cevap yok. Sorununuzu çözdünüz mü?

Müşteri hizmetlerini arayıp kargo için kod alman gerekiyor. Senin araman gerekiyor yani, onlar ulaşmıyor sana. Sabah 9'da açılıyor müşteri hizmetleri, hemen ararsan beklemezsin. Bu arada faturanın 2 fotokopisini de istiyorlar. Ben sorduğumda fatura daha gelmediyse gelmedi yazın demişti. Razer Blackshark V2 almıştım, cızırtı sorunundan 4 - 5 gün sonra iade için gönderdim. 1 ay sonra iade kabul edildi, parası da 2 gün sonra falan geldi.

1 ay çok uzun zamanmış ama olsun iade alacaklarsa problem yok. Sende mi İtopya'dan almıştın? Yardımcı olduğun için çok teşekkür ediyorum bu arada.
Müşteri hizmetlerini arayıp kargo için kod alman gerekiyor. Senin araman gerekiyor yani, onlar ulaşmıyor sana. Sabah 9'da açılıyor müşteri hizmetleri, hemen ararsan beklemezsin. Bu arada faturanın 2 fotokopisini de istiyorlar. Ben sorduğumda fatura daha gelmediyse gelmedi yazın demişti. Razer Blackshark V2 almıştım, cızırtı sorunundan 4 - 5 gün sonra iade için gönderdim. 1 ay sonra iade kabul edildi, parası da 2 gün sonra falan geldi.

Aynı sorunu yaşıyorum şu anda bende de dipses sorunu var bugün geldi kulaklık. İade talebinde bulundum daha kargoya vermemi istemediler hiçbir cevap yok. Sorununuzu çözdünüz mü?
Dostum İtopya'yı arayıp senin kod alman gerekiyor, kullandıysan iade almıyorlar ben iki kere servise gönderdim servis iade raporu verdi öyle iade aldılar tüketici hakem heyetine de başvurmuştum 3 ay sürdü red kararı vermişler hijyen ürünü demişler iade ettikten sonra elime karar kağıdı geldi.

Dostum İtopya'yı arayıp senin kod alman gerekiyor, kullandıysan iade almıyorlar ben iki kere servise gönderdim servis iade raporu verdi öyle iade aldılar tüketici hakem heyetine de başvurmuştum 3 ay sürdü red kararı vermişler hijyen ürünü demişler iade ettikten sonra elime karar kağıdı geldi.
1 ay çok uzun zamanmış ama olsun iade alacaklarsa problem yok. Sende mi İtopya'dan almıştın? Yardımcı olduğun için çok teşekkür ediyorum bu arada.
Beyler aynı kulaklığı itopya'dan ben de almayı düşünüyordum sizce almalı mıyım probleminiz çözüldü mü?

Ürün alırken kesinlikle videosunu çekin. Yaz sonu RX 5700 almıştım, kargo firmasında çalışan çocuklar bilmediğim sebeple herşeyini açmış paketin, kartı falan çıkarmış. Video çekerek teslim aldığımı ve video devamında herşeyin gözüktüğünü ürün bozuksa kargo firmasının suçlu olduğunu belirten şikayet yazdım.

Kargo firmasi ertesi gün aradı, telefonda ki kadın en az 6 kere elinizde video var mı? Diye sordu bilmem anlatabiliyormuyum. Şu yüzden anlatıyorum kim olursa olsun güvenmeyin. Amazonu tenzih ediyorum babamdan çok güvenirim.

Ek olarak kulaklık ürünleri kutusu açıldıysa iadesi zorunlu olmayan ürünler. Tabii bozuk olmadığı taktirde. Açılmış kulaklığı sadece Amazon iade alıyor.

Beyler aynı kulaklığı itopya'dan ben de almayı düşünüyordum sizce almalı mıyım probleminiz çözüldü mü?
Dostum yazdığım gibi oldu iade ettim başka kulaklık aldım.
Bence kulaklık alacaksan beğenmezsen iade edebileceğin yerlerden almalısın itopya öyle bir yer değil.
Ürün alırken kesinlikle videosunu çekin. Yaz sonu RX 5700 almıştım, kargo firmasında çalışan çocuklar bilmediğim sebeple her şeyini açmış paketin, kartı falan çıkarmış. Video çekerek teslim aldığımı ve video devamında her şeyin gözüktüğünü ürün bozuksa kargo firmasının suçlu olduğunu belirten şikayet yazdım.

Kargo firmasi ertesi gün aradı, telefonda ki kadın en az 6 kere elinizde video var mı? Diye sordu bilmem anlatabiliyor muyum? Şu yüzden anlatıyorum kim olursa olsun güvenmeyin. Amazon'u tenzih ediyorum babamdan çok güvenirim.

Ek olarak kulaklık ürünleri kutusu açıldıysa iadesi zorunlu olmayan ürünler. Tabii bozuk olmadığı taktirde. Açılmış kulaklığı sadece Amazon iade alıyor.

Kanunda hijyen ürününün iadesi alınmaz yazıyor ama hijyen ürünlerinin neler olduğunu belirtmemişler bazı firmalar hijyen ürünü deyip kulaklığı almıyor bazıları alıyor işte mağazanın insafına kalıyoruz, ben de alacağım şey Amazon'da varsa Amazon'dan alıyorum artık.

Geri
Yukarı