İtopya Gigabyte 3060 12 GB Windforce ekran kartını iade almıyor

Peki iade almıyoruz da, kartta incelemede bir şey çıkmadı mı? Problem yok diyerek mi gönderdiler?

Bir de diğer yandan şöyle bi durum var; siz kartı zaten halihazırda garanti işlemi için göndermişsiniz, ülkemizde hiç bir kart tamir edilemiyor/edilmiyor bildiğim kadarıyla, o yüzden size zaten "değişim" kararı çıkabilirdi, sıfır başka kart ile değiştirirdiniz.

Kulağı biraz tersten göstermek gibi olmuş yaptığınız. Bir de başta dediğim gibi, "iade almıyoruz" diye "incelemeye giden" kart niye veya nasıl geri geldi.

Şu noktada kart problemli ise "problem yok" diye gönderilmesi üzerinden işlem yapabilirsiniz. Ancak kartta sıkıntı olup olmadığından emin olmanız lazım. Sisteminizde veya başka bir bileşende sıkıntı varsa yapacak bir şeyiniz yok pek.
Ekte rapor mevcut bazı yerleri kapattım yanlış olmasın diye.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-05-22 at 15.37.02.jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-22 at 15.37.02.jpeg
    141,6 KB · Görüntüleme: 111
Kartı hiçbir şekilde kullanmadan sürecin tamamlanmasını beklemeni tavsiye ederim. Bu tür süreçler çok yüksek ihtimalle hep tüketici lehine sonuçlanır. Sabırlı olarak sonuçlanmasını beklemenizi tavsiye ederim.

Geçmiş olsun. Amazon'dan RTX 3050 ekran kartı aldım. Kart kullanılmış anakart giriş koruma aparatları eksik bir şekilde statik poşetsiz geldi. Hemen iade talebinde bulundum. Direk gönderin dediler sonra araştırdım Amazon'da herkes kafasına göre 14 günde sorgusuz sualsiz iade talebinde bulunabiliyormuş. Sonra kartı denedim çalışınca göndermedim.
14 gün içinde İtopya'nın kartı almaması kartın takılmasını bahane göstermesi yakışmamış.

İnce hesaptan COVID döneminde kargo gelmedi diye mahkemeye verdim. 32. gün kargom tozlanmış ve yıpranmış bir şekilde bana gönderildi çok yıprandım ama karşı taraf olumsuz ve inatçı ise ver mahkemeye 14. güne kadar talebinizi belgelendirerek (mail, mesaj, dilekçe, iade talebi ) başvurun bu en temizi ve kazançlısı bu olur.

Geçmiş olsun. Amazon'dan RTX 3050 ekran kartı aldım. Kart kullanılmış anakart giriş koruma aparatları eksik bir şekilde statik poşetsiz geldi. Hemen iade talebinde bulundum. Direk gönderin dediler sonra araştırdım Amazon'da herkes kafasına göre 14 günde sorgusuz sualsiz iade talebinde bulunabiliyormuş. Sonra kartı denedim çalışınca göndermedim.
14 gün içinde İtopya'nın kartı almaması kartın takılmasını bahane göstermesi yakışmamış.

İnce hesaptan COVID döneminde kargo gelmedi diye mahkemeye verdim. 32. gün kargom tozlanmış ve yıpranmış bir şekilde bana gönderildi çok yıprandım ama karşı taraf olumsuz ve inatçı ise ver mahkemeye 14. güne kadar talebinizi belgelendirerek (mail, mesaj, dilekçe, iade talebi ) başvurun bu en temizi ve kazançlısı bu olur.
Sorgusuz sualsiz iade olması çok gülünç en azından iade bu şekilde bile yapılıyorsa o ürünün elden geçmesi gereken prosedürlerinin aksesuarların eklenip yeniden satılması gerekli diye düşünüyorum.

Sizinde dediğiniz kartı sadece 1 kez takmış olmayı bahane etmeleri hiç yakışmadı. Sonuçta bir ürünü takıp kullanmadan nasıl yorumlayabilirim. Ürün sadece ilk aldığımda 1 gün elimde kaldı 24 saat bile değil aslında bu 14 iş günü muhabbeti şuan ki tarihe göre dolmuş mu oluyor ?

Sorgusuz sualsiz iade olması çok gülünç en azından iade bu şekilde bile yapılıyorsa o ürünün elden geçmesi gereken prosedürlerinin aksesuarların eklenip yeniden satılması gerekli diye düşünüyorum.

Sizinde dediğiniz kartı sadece 1 kez takmış olmayı bahane etmeleri hiç yakışmadı. Sonuçta bir ürünü takıp kullanmadan nasıl yorumlayabilirim? Ürün sadece ilk aldığımda 1 gün elimde kaldı 24 saat bile değil aslında bu 14 iş günü muhabbeti şu anki tarihe göre dolmuş mu oluyor?

14 gün içinde siteden iade talebinde bulunduysanız ve bunu firma bahaneyle kabul etmemişse o firmayı bağlar satış sözleşmesinde de 14 gün cayma hakkı var illaki mahkemede de bir çıkış yolu(iftira) sunarlar ama bunda mahkeme tüketici yönünde olacaktır.

Serhat Amazon 30 gün koşulsuz iade alıyor kankam haberin olsun 14 gün değil yani.

6 aylık yasal faizi ile mi iade edecekler. Yoksa verdiğin parayı mı geri alacaksın?

Benzer bir olayı telefon satışında yaşadım. Satın aldıktan 23 ay sonra başvurdum başvurumdan 1-2 ay sonra satın alırken verdiğim ücreti geri verdiler. Telefonun fiyatı 3 kat artmıştı. Sadece verdiğim parayı geri alabildim.

Hocam itopya sinerji gibi firmalar böyle malesef hakem heyetide yaptirim uygulamayip sadece iadeleri kabul ettirmeye calistigi icin onlarda takmiyor iade cikarsa iade ederiz diye malesef
Kartta sorun olduğuna eminmisiniz suan nvdia yazilimlarinda genel bir sorun var çogu kisi crash yasiyor her oyundami oluyor bu oyundan atarken olay goruntuleyicisinde hangi hata gozukuyor ?
Sistem hatası mı uygulama hatasimi baktinizmi ? Nvmdlk hatasi alıyorsaniz genelde düzgun yuklenmemis kartlarda yada afterburne gibi uygulamar acikken oynanan oyunlarda çakisma sebebiyle verir çozumu vardir.
Application eror aliyorsanız genelde ram ve ekran kartı cakismalarindan verir bozuk ram bozuk hdd gibi unsurlar

Driver silip yeni driver kurmak boş iş. Format deneyin sorun devam ediyorsa iade ile uğraşacaktınız, kullanıcı hatası olma ihtimali yüksek.
Kullanıcı hatası olması burada ki en son problem iade kabul etmeme şartları sokaktaki çocukların ağzından çıkan kurallar gibi

Yeni konular

Geri
Yukarı