İtopya iademi kabul etmedi

E peki adamlar nasıl onu satacak?

Süresi bittiyse almayabilirler ama koşulsuz şartsız demek onları da barındırıyor. Firmaya geri gönderip yeniden üretime çıkartabilirler bunlar normal şeyler. Aynısı marketlerde de öyle, patlanış veya dökülmüş ürünler üreticiye geri gönderilip fiyat talep etmeden yeniden veriliyor.

Buradan açınız ifadesi olsa da makasla düzgün bir kesik belirtiliyor. Tüketici hakem heyeti yolu görünmüş size.
Yine de savanada ir aslana yakalanan geyikten farksız görünmesi şart değildi bence.
Ürün ambalajının görüntülerini yükledim. Lütfen sizde bakın. Ben görmüyorsam beni uyarın fakat öyle bir kesme işareti gibi bir şey de yoktu.
Hocam kutuya saldırmışsınız. Ayrıca haftalar önce demişsiniz kaç hafta önce aldınız hatırlıyor musunuz?
2 hafta olmadı.

Ürün ambalajının görüntülerini yükledim. Lütfen sizde bakın. Ben görmüyorsam beni uyarın fakat öyle bir kesme işareti gibi bir şey de yoktu.
Tamam, işaret yok. Ona eyvallah. Ama açmak var açmak var. Normalde o tip ürünler makasla açılır. Üst veya alt kısımdan yarısına kadar kesersin. Ürünün çıkmasına izin verecek kadar kesilmediyse devam edersin.

Çikolata paketi de normalde düzgünce açılır. Ama RAM'i böyle açan sizin bir kerecik olsun paketi yırtmadan, sadece yapışkanları ayırarak açtığınızı sanmıyorum.

Kutuyu yırtmışsın diyenler haklılar. Fakat, kutu üzerinde herhangi bir açılış ibaresi yok. O kutunun plastiğinin kalktığını veya doğru yönde nasıl açılacağını kullanıcı bilmek zorunda değil. Buradan açınız gibi bir ibare kutuya bırakılsaydı ben de parçalamazdım. Demek istediğim buydu.

Arkadaş haklı hiçbir açma prosedürü yok herkesin kutuyu plastikten açıldığını bilme zorunluluğuda yok herkesin dediği gibi THH ye başvurun.

Her zamanki gibi "Bilgisi olmadan fikri olan" bir çok kişi ortalığı bulandırmış.
Daha önce elektronikten tekstile bir çok markada perakende işletme yönetimi yaptım.
Hem Tüketici olarak, hem de işletme yöneticisi olarak Tüketici Hakem heyetlerinde, Tüketici mahkemelerinde davalarım oldu.
Kutuyu nasıl açtığınla ilgisi yok. TK ya göre Uzak mesafeli satışlar (internet) 14 gün sorgusuz sualsiz iade hakkın var.
Ürünü red ettikleri yazı ile birlikte faturanızla Tüketici hakem heyetine başvurun. Dava 6 ay kadar sürer sonuç lehinize olacaktır ve kargo masrafınız oldu ise onları dahi firmadan tahsil edeceksiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı