İtopya montaj yapıyor mu?

TheVibe

Kilopat
Yer
Boston, Massachusetts
Daha fazla  
Meslek
Walter Bishop'un Yanında Laboratuvar Asistanı
Öncelikle merhaba. Ben İtopya'dan belirli zaman aralıklarıyla parça parça halinde bir sistem aldım. Sadece kasa ve PSU kaldı, onları da mağazaya gidip elden alacağım. Gitmişken aldığım parçaları yanımda götürürsem montajını yapıp işletim sistemi yüklerler mi? Ayrıca benden montaj ücreti alırlar mı? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

İnternette sistem toplama videoları var, bence izleyip kendiniz yapın ki en zevkli kısmı zaten burası bence. Ayrıca çok karışık bir şey yok her şeyin soketi belli ekran kartını gidip bellek slotuna takamıyorsunuz zaten.

Aslında montajı yapmaktan korkmayıp, 2-3 saatte özenerek montajı yapman mümkün. Ben ve abim de korkuyorduk montaj yapmaktan ama şuana kadar en problemli montajımız son kasam olan corsair crystal 460x idi. O da zaten bilindiği üzere ATX anakartı ancak kılı kılına yerleştirebileceğiniz bir kasa. Onun dışında kasanız geniş ise pek problem yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Öncelikle merhaba. Ben İtopya'dan belirli zaman aralıklarıyla parça parça halinde bir sistem aldım. Sadece kasa ve PSU kaldı, onları da mağazaya gidip elden alacağım. Gitmişken aldığım parçaları yanımda götürürsem montajını yapıp işletim sistemi yüklerler mi? Ayrıca benden montaj ücreti alırlar mı? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Donanımhaberde iki tane itopya yetkilisi var. Onlara mesaj yolla cevap veriyorlar...

Faturaları ile götürün montaj yaparlarda işletim sistemini bilmiyorum. Ben hazır sistem aldığımda bile işletim sistemi yüklü değildi.

Hocam eger istanbul Kucukcekmece tarflarina yakinsaniz bir sigarasina hallederiz keyifle sizlere de ogretir, windows isinizi halleder giderim.

Konu montaj ise bende Vatan'a yaptırdığım bir montaj anımı anlatayım;

41GoNFkTE4L._AC_.jpg

Fotoğraftaki sıvı soğutma çözümünü almıştım. Vatan bilgisayar montajını yapmış idi. (Tüm sistem ile bilirkte) Eve geldiğimde işlemci sıcaklığımın devamlı yüksek seviyelerde olduğunu gördüm. Normalde fotoğraftaki fanların ikisinin de aynı yöne bakması gerekmekte (Kasadan havayı dışarı atmalı ya da tam tersini yapmalı) Montajı yapan arkadaş fanları birbirlerine bakacak şekilde koymuş. Radyatör üzerindeki net hava akımını sıfırlandığı için, işlemcim ısınmaya başlamış. Halbuki fanların üzerinde akım yönünü gösteren oklar da vardı.

O nedenle montajı ya gözününüzün önünde yaptırın ya da son halini kontrol edin.

Burada herhangi bir siteyi ya da markayı kötülemek doğru olmaz. Montajı yapacak kişi o iş yerinde bir kişi değildir. Biri iyidir diğeri kötü. Ben de vatan bilgisayardan sistem toplamıştım. Ekran katını kasayı yamultup içine sokmuştu.

Faturları duruyorsa eğer gitmeden önce bir telefon et ve durumu belirt. Sonuçta bütün parçaları onlardan almışsın. Montaj ücreti alırlar ama kesin. Aslında montaj çok zor işlem değil. Rehberleri YouTube üzerinden iki kere izlesen bile yavaş yavaş kendin yapabilirsin bence.

Ürünler İtopya'dan alındıysa parça parça da zamanla alsan yine sorun olmaz montaj yapılır , montaj ücretsiz ama windows için 50 TL gibi bir ücret talep edebilirler sorarsın , montaj yapıldıktan sonra açıp montajı kontrol edersin sorun varsa hemen mağazada yetkiliye bildirirsin.

Ürünler İtopya'dan alındıysa parça parça da zamanla alsan yine sorun olmaz montaj yapılır , montaj ücretsiz ama windows için 50 TL gibi bir ücret talep edebilirler sorarsın , montaj yapıldıktan sonra açıp montajı kontrol edersin sorun varsa hemen mağazada yetkiliye bildirirsin.
Açıp kontrol edersin diyorsunuz da orada zaten montajdan sonra kontrol yapmıyorlar mı ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı