İtopya montaj yapıyor mu?

TheVibe

Kilopat
Yer
Boston, Massachusetts
Daha fazla  
Meslek
Walter Bishop'un Yanında Laboratuvar Asistanı
Öncelikle merhaba. Ben İtopya'dan belirli zaman aralıklarıyla parça parça halinde bir sistem aldım. Sadece kasa ve PSU kaldı, onları da mağazaya gidip elden alacağım. Gitmişken aldığım parçaları yanımda götürürsem montajını yapıp işletim sistemi yüklerler mi? Ayrıca benden montaj ücreti alırlar mı? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Aynı yerden farklı zamanlarda parça parça ürün almışsınız, kalan bileşenleri de mağazadan alacaksınız. Yoğunluk yoksa montaj işlemini hallederler diye düşünüyorum. İşletim sistemi yükleyeceklerini sanmıyorum çünkü hazır sistemlerde montajı yapıp freedos biçimde gönderiyorlardı, 30 günlük işletim sistemi yükletmek için 50₺ ek para talep ediyorlardı. Siz yine gitmeden bir müşteri hizmetlerini arayın, gerekiyorsa randevu alın ona göre bileşenleri yanınızda götürürsünüz.

Yapıyorlarsa da tavsiye etmem, alışveriş konusunda sorun yok ama montajı kim yapıyorsa pek iyi yaptığı söylenemez.
İyi de kendim yapamam bir sorun çıkarsa pek hoş olmaz. Bilgisayarcıya götürüp montajı halledebilirim ama başkalarına da güvenmiyorum. Daha önce format atılacak bilgisayarımdan ram eksiltmişlerdi o günden beri güvenemiyorum bilgisayarcılara. Sanırım tek çarem İtopya...

Yapıyorlarsa da tavsiye etmem, alışveriş konusunda sorun yok ama montajı kim yapıyorsa pek iyi yaptığı söylenemez.
Gayet iyi bir montaj söz konusu benim kasamda.
Öncelikle merhaba. Ben İtopya'dan belirli zaman aralıklarıyla parça parça halinde bir sistem aldım. Sadece kasa ve PSU kaldı, onları da mağazaya gidip elden alacağım. Gitmişken aldığım parçaları yanımda götürürsem montajını yapıp işletim sistemi yüklerler mi? Ayrıca benden montaj ücreti alırlar mı? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.
Hazır sistem aldım montajını yapıp yolluyorlar. Uzun süredir kullanıyorum ve hiç bir sorunum yok. Sizin durum biraz daha farklı o yüzden bilemiyorum.

İyi de kendim yapamam bir sorun çıkarsa pek hoş olmaz. Bilgisayarcıya götürüp montajı halledebilirim ama başkalarına da güvenmiyorum. Daha önce format atılacak bilgisayarımdan ram eksiltmişlerdi o günden beri güvenemiyorum bilgisayarcılara. Sanırım tek çarem İtopya...
Hazır aldığım sistemde kasa fanlarının kablosunu koparmışlar ve koli bandıyla (yanlış duymadın elektrik falan değil bildiğin koli bandı) bantlamışlar. Muhtemelen montajı yapan eleman maaşından düşüleceği için falan gizlice böyle bir şey yaptı çünkü birinden birinin aklına koli bandı yerine 50 kuruşluk elektrik bandı kullanmak gelir. Kabloyu sağlam şekilde sardım çalışmayan fan çalışmaya başladı. Kablonun kopmasını pek dert etmiyorum montaj sırasında bir kaza olmuş olabilir ona da eyvallah ama elektrik bandının varlığından bihaber adamlara kasa emanet etmek pek akıllıca değil. İtopya'nın kendisini severim alışveriş yaparım o konuda bir şey demiyorum ama montaj yaptıracaksanız Vatan vs. farklı bir firmada yaptırma şansınız varsa orda yaptırın montajı. En kötü ihtimal sizin önünüzde yaptıklarından emin olun.

Hazır aldığım sistemde kasa fanlarının kablosunu koparmışlar ve koli bandıyla (yanlış duymadın elektrik falan değil bildiğin koli bandı) bantlamışlar. Muhtemelen montajı yapan eleman maaşından düşüleceği için falan gizlice böyle bir şey yaptı çünkü birinden birinin aklına koli bandı yerine 50 kuruşluk elektrik bandı kullanmak gelir. Kabloyu sağlam şekilde sardım çalışmayan fan çalışmaya başladı. Kablonun kopmasını pek dert etmiyorum montaj sırasında bir kaza olmuş olabilir ona da eyvallah ama elektrik bandının varlığından bihaber adamlara kasa emanet etmek pek akıllıca değil. İtopya'nın kendisini severim alışveriş yaparım o konuda bir şey demiyorum ama montaj yaptıracaksanız Vatan vs. farklı bir firmada yaptırma şansınız varsa orda yaptırın montajı. En kötü ihtimal sizin önünüzde yaptıklarından emin olun.
Eğer monajı İtopyaya yaptırırsam başında dururum zaten bırakmam...

Montajları dikkatli izleyin neyi, nereye, nasıl takıyorlar? Bunları 3-5 kere izleyin artık sizde montajı yapabilecek hale geleceksiniz. Tekrar gereken biraz dikkat ve ilgi sonrasında BIOS'a gelip bütün parçalarınız olumlu çalışıyor mu bakarsınız isterseniz O.C yaparsınız. Ben de en son bilgisayarımı yaptırmaya gittiğimde 4 GB RAM'i çıkarıp 2 GB RAM takmıştı. Hala bunu duyunca hem sinirleniyorum hem de gülüyorm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı