İtopya siparişi kargoya vermedi

Senin durumun ve bu arkadaşın durumu farklı senin durumunda para iadesi var. Bilmiyorsun diye yazıyorum para iadesinde işin içine banka girer firma parayı bankaya verse bile bankanın parayı senin hesabına yatırması zaman alabilir. Bankaların şirketler ile yaptığı anlaşmalar doğrultusunda çalışır sistem. Konu sahibi arkadaş şu an haksızlığa ugramış durumda çünkü ona vaadedilen hizmeti alamamış. Sen ise sana 7 iş günü dedikleri halde neden 2 günde işini halletmedikleri için ağlıyorsun. Sadece basit bir soru soracağım.

Ben sana dedim ki bana verdiğim parayı en geç 7 iş günü içinde ödeyeceğim. Bu durumda gelip bana, paramı niye 7 iş gününün sonunda ödedin deme hakkın var mı?

Olaylara biraz adaletli bakmayı öğrenin. Bu arkadaş haksızlığa ugradı diye İtopya ile arasında tartışma geçen tüm müşteriler haklı o zaman. Geçen mağazalarına gittim bana 3080 hediye edin dedim etmediler hadi linç edelim. Bana adamlar bu durumda haklı diyenleri de mağazanın fan boyu olmakla suçlayalım.

Sap ile samanı karıştırmayın eğer paranız 7 iş gününden geç yatarsa o zaman mağdursunuz demektir. O zaman sizinde hakkınızı savunmak için elimden gelen her şeyi yaparım. Gerekirse başlatırsın bir kampanya hepimiz senin paranın yatması için mail yağmuruna tutarız inan bana oraya mail ilk belki de tek kişi olurum. Ama şu an adamlara neden paramı vermiyorsun diyemezsin.
Ben adamların prosedürlerine bir şey demedim. Diğer şirketler bankayla çalışmıyor mu? Diğer şirketler de sitelerine iade 7 gün sürer yazmıyor mu? E onların iadeleri 2-3 gün sürerken bunlarınki bu kadar uzun sürüyorsa bu sorun İtopya ile alakalıdır. Kullandığım her zamanki banka değişen bir şey yok. Yalnızca satıcı farklı. Ben yasadışı bir şey yapıyorlar demiyorum ki. Etik olmayan bir davranış sergiliyorlar diyorum. İstediğimi derim sen niye İtopya fanboyluğu yapıyorsun diye soruyor muyum ben sana? Burası özgür bir forum insanlar düşüncelerini özgürce açıklayabilir. Verdiğin örnekle bu olayların alakası dahi yok. İnsanlar mağdur işte arkadaş. 1 ay süren kargo sürelerinden de, uzatılan, oyalanan iade taleplerinden de, müşteri hizmetlerine ulaşamamaktan da mağdur. Bunların hepsi birer mağdur edilmedir. Bilmem anlatabildim mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben adamların prosedürlerine bir şey demedim. Diğer şirketler bankayla çalışmıyor mu? Diğer şirketler de sitelerine iade 7 gün sürer yazmıyor mu? E onların iadeleri 2-3 gün sürerken bunlarınki bu kadar uzun sürüyorsa bu sorun İtopya ile alakalıdır. Kullandığım her zamanki banka değişen bir şey yok. Yalnızca satıcı farklı. Ben yasadışı bir şey yapıyorlar demiyorum ki. Etik olmayan bir davranış sergiliyorlar diyorum. İstediğimi derim sen niye İtopya fanboyluğu yapıyorsun diye soruyor muyum ben sana? Burası özgür bir forum insanlar düşüncelerini özgürce açıklayabilir. Verdiğin örnekle bu olayların alakası dahi yok. İnsanlar mağdur işte arkadaş. 1 ay süren kargo sürelerinden de, uzatılan, oyalanan iade taleplerinden de, müşteri hizmetlerine ulaşamamaktan da mağdur. Bunların hepsi birer mağdur edilmedir. Bilmem anlatabildim mi?

Sen bana sürekli İtopya fan boyusun dediğin için yazdım. O mağdur olan arkadaşların durumlarına bende kızıyorum bende eleştiriyorum 50 tane yazım var sadece onun değil Vatan'ın teknobiyotiğin yaptığı yanlışlar ile ilgil her yere yazıyorum. Fakat senin her mağdur olan insanın konusuna gelip fanboylar fanboylar diyerek bana atıfta bulunman da beni delirtiyor. Fakat buna rağmen banlanmanı istemem bence editle mesajını. Ben herhangi bir markanın fanboyu değilim hiçbir firma da umrumda da olmaz.

@blackeagle03
27 Kasım Amazon'dan sipariş vermiştim. Klavye bugün elimde. Ayrıca QP Bilişim'den ekran kartı siparişi vermiştim 26 Kasım günü o da geldi. İadem de bugün yattı İtopya iade konusunda hızlı davrandı. Bu konuda kendilerine teşekkür ederim.
Teşekkür ederim bilgilendirme için. Yarın vermezlerse kargoya, ben de aynı yolu izleyeceğim.

Geri
Yukarı