İtopya siparişim en sonunda kargoya verildi

f3turan

Hectopat
Yer
Street Ball
Daha fazla  
Evet arkadaşlar. Başlıkta da gördüğünüz gibi siparişim en sonunda kargoya verildi. Şimdi sipariş verdiğimden bu yana İtopya ile ilgili neler yaşadığımı anlatmak istiyorum izninizle.
İtopya bilgisayar sipariş süreci :
öncelikle en başta İtopya hakkında bu kadar çok şikayet olduğunu bilmiyordum. Evet şikayetler vardı, bundan haberim de vardı. Ama "kargo çok geç geliyor, telefon yüzümüze kapatılıyor." Gibi şikayetlerden habersiz bir şekilde 27/05/2020 15:05:42 tarihinde Corsair VS Serisi VS550 550W 80PLUS PSU | ITOPYA ürününün.
382.22 TL kadar bir para ödeyerek siparişini verdim. Bir gün sonra yine her gün yaptığım gibi Technopat Sosyal'de bir dolanmak istedim. Önüme İtopya ile ilgili bir sürü şikayet çıktı. Sonra bir de "şikayetvar.com" adlı siteye bakmak istedim. Herkesin şikayeti aynıydı; "kargo çok geç geliyor, müşteri hizmetlerini arıyoruz 1 saat bekletip yüzümüze kapatıyorlar, maillere cevap vermiyorlar.". Bende bunun üzerine telaşa kapılıp 1 Haziran'da "şikayetvar.com"da bir şikayette bulundum. Eğer okumak isteyen varsa linki aşağı bırakıyorum. Sonra Discord'da bu konu hakkında bazı kişilerle konuşmak istedim. İlk önce "musicians" sunucusunda bir moderatör ile konuştum.
Bana kendine müzisyene bir mail yollayıp yardım istememi söyledi. Bende yolladım. Ama daha cevap alamadım. Sonra bana "müşteri hizmetlerini aradın mı?" Diye sordu.
Bende "hayır aramadım. 1 saat bekletip yüzüne kapatıyorlar insanların." Dedim. Benden bir kez şansımı denememi istedi. Bende konuşmadan çıkıp 59:47 dk boyunca sıra bekledim. 2 kişi sıradayken bir anda telefon açıldı. Telefondaki şahıs sipariş numaramı öğrendikten sonra telefonu kapattı. Telefon görüşmesi tarihi: 2 Haziran 2020. şimdi yaklaşık bir buçuk saat önce itopya.com'dan bir mail geldi. Gerçekten bunu gördüğümde şaşırdım.

itopya mail.png

Ve tabii ki bunu söylemeden edemeyeceğim ve bu konuyu bitiremeyeceğim. Pandemi sürecinde itopya.com'dan, ancak ürününüzün ne zaman geleceği umrunuzda değilse sipariş verin. Yoksa "benim ürünüm hızlı gelsin İtopya'dan" gibi bir düşünce maalesef şu an imkansız gibi gözüküyor.
Şikayetvar.com'da yazdığım şikayet:

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesut Çevik'le video çekmişlerdi orada palavra döşüyordu İtopya yetkilisi. Mesut Çevik burada olsa da ona bunları göstersek.

Sizin adınıza sevindim, hayırlı olsun.

Benimki an itibariyle 10. güne girdi ve hala hareket yok. :)

Gelirse kurtuldum diyeceğim ve bir daha da oradan hiçbir şey almayacağım. Hayır tamam geç gönderebilirsin ama neden bunu açık açık belirtmiyorsun? 3 iş günü yazıyor, millet ona aldanıp alıyor. Sonuç? 10. günde ürünüm yok.

Hadi onu da belirtmiyorsun, bari maile cevap ver ya da müşteri hizmetlerini geliştir de millet hattan düşmesin.

İnsanlara bilgi vermezlerse, insanları mağdur ederlerse böyle. Millet sayar da söver de, haklıdır.

İlk sistemimi bir kaç firma arasından seçerek buradan almak istemiştim ve hazır sistemi biraz değiştirip sepete ekledim. Farklı sorularım olduğundan arayıp bilgi alıp siparişi verecektim. Fakat ne telefonla ulaşabildim ne de siteden yazdığım destek talebine dönüş oldu. 3 gün sonra farklı bir yerden sipariş verdim. Sistemim geldi kurulumunu yaptım ve üzerine farklı bir firmadan kulaklık siparişi verdim. 8 MPBS dowload ile CS GO, PUBG, GTA 5 ve bir kaç oyun daha indirip oynamaya başladım. Daha sonra bir mail bildirimi ve içeriğe baktığımda İtopya? Kusura bakmayın ama bir tane destek mailine 23 gün sonra cevap veren firma ile kim alışveriş yapar? Youtube videolarına kanıp ''Yeni yerimiz şöyle güzel, böyle güzel, böyle paketliyoruz, böyle gönderiyoruz. 2 gün önceki sisteminde topladığı işlemciyi harika bir işlemci diye övüp elinde kalmayınca bu işlemci puanı daha düşük ama daha iyi performans vericek diye'' milleti kandırma çabasında olan bir yer olarak düşünüyorum. Şunu ayrıyetten fark ettim. Takip ettiğim ürünün dolar yükselmemesine rağmen her gün fiyatının 3-5 TL arasında fiyat artışını gözlemledim. Amacım firmayı karalamak değil fakat reklamlarını yapıp görüldüğü gibi olmaması.

Geri
Yukarı