İtopya sistem sipariş iadesi nasıl işliyor?

hihihi

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İtopya üzerinden RTX 4060 ekran kartı bir sistem satın aldım. Sistem özelleştirmeden Corsair kasa kullandım fakat sayfayı yenilediğim için Rampage marka kasa geri eklenmiş doğal olarak siparişi iptal ettim. Ürünü satın aldıktan 1 saat sonra siparişimi iptal ettim sistem hazır olmadığı için sipariş talebim iletildi. Fakat ürünün parası bana iade olarak görünmüyor ve ürün iadesi yapılmamış olarak görünüyor ve sistem parçaları toplanmamış. Ortada ürün ve para yok haftaya yeni bir sistem alacağım. Haftaya kadar ya ürünü istiyorum ya da paramı. İtopya'nın sipariş iptali hakkında bir bölümü var fakat yazılar okunmuyor. Paramın bana iade edileceğini biliyorum fakat bu kadar uzun sürmesini istemiyorum. Kendilerini ulaşıp kasanın değiştirilmesini istediğimi ve üzerine kasanın miktarını vereceğimi söylesem kabul ederler mi? Sizce sırf güç kaynağı ve kasa için iade yapmam doğru muydu? 2 hafta içinde param hesabıma yapmazsa tüketici hakem heyetine baş vuracağım çünkü üründe ortada yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sebeple THH'ye başvuramazsınız. İade sürecinde yasal sınır 14 iş günü, ki zaten başvursanız bile siz sonuç alana kadar kasanız ya da paranız elinize ulaşır THH o konuda çok yavaş, sonuç almak için aylarca beklemek gerekiyor. Müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlatın, belki bir şekilde yardımcı olurlar.

Bu sebeple THH'ye başvuramazsınız. İade sürecinde yasal sınır 14 iş günü, ki zaten başvursanız bile siz sonuç alana kadar kasanız ya da paranız elinize ulaşır THH o konuda çok yavaş, sonuç almak için aylarca beklemek gerekiyor. Müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlatın, belki bir şekilde yardımcı olurlar.
Ürünün iadesini yapmıyorum sipariş iptali yapıyorum. Kendileri yarın sipariş iptali olacağını ve 7 iş günü içerisinde paramın yatacağını iletiler. İnşallah dedikleri gibi olur.

Amazon'da ürün kargolanmadan iptal ettim iptal bir sayfada gerçekleşmiş görünürken, başka bir sayfada görünmüyordu 4 gün geçti bir hareket yok arayınca iptalin gerçekleşmemiş olduğunu anladım yani (100 yıl beklesen para iadesi olmayacak) manuel iade yaptı müşteri temsilcisi 1 gün sonra para iade oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı