İtopya sorunlu HDD'yi değiştirmiyor

Kazıklandından ziyade bunu online siparişlerde Vatan bile yapabiliyor. Mağazalardan kutulu almayı tercih edin. Genelde ucuz olduğu için kutusuz ürünleri ithal ediyorlar. Yapacak bir şeyiniz yok, servise gönderin. Benim 2 gün önce aldığım Seagate 1TB HDD'de poşette geldi. Çalışsa kafi idi fakat, donanım arızalı ürün göndermişler. PC'yi mahvetti. Bütün gün düzeltmeye uğraştım. İade talebi oluşturdum, şuan kargoda. Servise verin, eğer onarılamayacak bir durum varsa yenisini gönderirler.
Seagate mi sizde sorun neydi?

G/Ç hatası aldım.
Hocam selam. Şimdi bir şey denedim psudan gelen molex sata power kablolarının 1 tanesinde 2 sata power 1 molex bağlı 1 molexte 3 adet fan kontrolcüsü ve 3 adet fan bağlı diğer sata powerde benim HDD bağlı. Diğer sata powerde boş. Şimdi sorum şu ki acaba molexe fanlar bağlı sata powerede çok güç çekiyor acaba ondan mı HDD güç alamıyor? Şimdi fanı başka molexe bağladım. HDD çalışıyor.

Hocam selam. Şimdi bir şey denedim psudan gelen molex sata power kablolarının 1 tanesinde 2 sata power 1 molex bağlı 1 molexte 3 adet fan kontrolcüsü ve 3 adet fan bağlı diğer sata powerde benim HDD bağlı. Diğer sata powerde boş. Şimdi sorum şu ki acaba molexe fanlar bağlı sata powerede çok güç çekiyor acaba ondan mı HDD güç alamıyor? Şimdi fanı başka molexe bağladım. HDD çalışıyor.

PSU yetmiyor olabilir ama çok küçük bir ihtimal olarak görüyorum. Belki kablolarda da sorun olabilir. Bu şekilde sıkıntısız kullanırsanız HDD'de problem yok demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı