İtopya TeknoQueen sistem satın alma

KroziWorld

Hectopat
Merhabalar. İtopya üzerinden yaklaşık 5700 TL bütçe ile monitör dahil bir sistem toplamayı düşünüyorum. Baktığımda teknoqueen adlı sistem gözüme çarptı ve içeriğini çok beğendim. RAM'i 16'dan 8'e düşürdüm. (İleri de bir 8 GB'lik slot daha ekleyeceğim) işlemci olarak 3500X ve ekran kartı olarak Gigabyte GTX 1660S (super) tercih ettim. GTX 1660S'i tercih etme sebebim ise yepyeni bir kart olması. Size iki sorum var. Ekran kartının 192 Bit olması beni biraz yanılgıya düşürüyor sanırım. Önceden RX 580 8 GB almayı düşünüyordum ancak eski bir kart olması sebebiyle güncel bir kart olan GTX 1660S'i tercih etmeyi düşündüm ve teknoqueen adlı sistemi almaya yöneldim. İlk sorum GTX 1660S'in 192 Bit olması beni yanıltabilir mi? 2. sorum ise SSD'lerin olduğu yere geldiğimde ilk 2 SSD'nin kronik sıkıntıları olduğunu biliyordum. Bütçede SSD için Max 500 TL kalıyor. Şimdi sorum ise şu: Sistem olarak direk teknoqueen alacağım (İtopya'nın bayisine gidip) istediğim SSD alttaki fotoğraftaki slotlarda yok. Ben bayiye gidip slotta olmayan bir SSD'yi alabilir miyim bu sistemle birlikte? Ve 500 TL'lik bir SSD önerirseniz sevinirim. ( 2. soruyu anlatamadım amacım şu bu şimdi bir hazır sistem burada belirtilen SSD parçalarından farklı bir SSD daha ekleyebilir miyim bu sisteme (İtopya bayisine gidip alacağım))
ssd.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
1. si bence RAM'i düşürmeyin ileride doların ne olacağı belli değil heleki şu zamanlarda ekran kartı ise 1660S iyi bir seçim bence bir de SSD konusunda ise orada kendiniz SSD taktırabilirsiniz bunlardan farklı.

Teşekkür ederim. 2. Ram slotunu çok büyük ihtimalle Kurban bayramından sonra alacağım yani 2-3 Ay idare eder beni sadece 8 GB. SSD olarak bir önerin varmı 480 GB 'lik

Yeni konular

Geri
Yukarı