İtopya tüketici hakları sonucu ekran kartı değişiminde para talep etti

İtopya'dan her zaman uzak durun çok mağdur olanı gördüm işlerinde samimi değiller.

Katılıyorum. Mekanik klavye sipariş etmiştim 2 ay önce, sipariş vermeden önce 2 defa mailden istediğim ürünü yanlışlık olmaması adına belirtmeme rağmen farklı ürün yollamışlardı. Daha doğrusu istediğim ürünün kutusu içerisinde farklı ürün gelmişti. Siparişlerin teslim süresi de uzun sürüyor ve müşteri hizmetlerinin ilgisi sıfır. Soru soruyorum geçiştiriyorlar, siteden bakın falan diyorlar, tebessüm yok güler yüz yok yardımcı olmak yok. Klavyenin yanlış olduğunu gördükten sonra direkt iade talebi oluşturdum, param yatınca da gidip farklı bir siteden sorunsuz bir şekilde ürünümü satın aldım.

Aradaki fiyat ne kadar peki?
Kaç para istiyorlar?
Dediğin gibi hakkını ara 2060S ile 3060 çok farklı kartlar değiller. Ayrıca kaç para istediler?
Kanunen size ya aynı ürünü ya da muadili bir ürün vermek zorundalar. 2060S ve 3060 muadil değil ancak yakınlar performans açısından o yüzden para isteyemezler.
1100tl istediler 3060 ventus modeli için

İsterse faturadaki bedeli ödeyip geçer bir hakkınız yok maalesef. Donanımhaber'de benzer sorunu yaşayan kişiler dava açtı ama kazanamadılar.

İcra takibi başlatın bence. Siz hakkınız olan değişim yoluna giderseniz satıcı bunu yapmakla yükümlü. Size gelip de ben sana bir üst modeli vereceğim fakat paranın üstünü tamamla deme hakkı "katiyen" yoktur. İtopya yine İtopya maalesef...

@Adem Helvacı

İsterse faturadaki bedeli ödeyip geçer bir hakkınız yok maalesef. Donanımhaber'de benzer sorunu yaşayan kişiler dava açtı ama kazanamadılar.
Kararnamede ayıplı ürünün tüketiciden alınıp yenisi ile değişimine karar verilmiştir yazıyor. Başvuruyu yaparken de iade değil değişim olarak yapmıştım tüketici haklarına.
Yarın arayıp konuşacağım hocam itopya ile. Para veremeyeceğimi ve para iadesini de kabul etmeyeceğimi söyleyeceğim. Aynısı veya muadili bir üst modeli vermemeleri halinde icra takibi başlatacağımı belirteceğim. Zaten aylardır mağdurum, icraya verip hakkımı ararım birkaç ay daha beklerim sıkıntı olmaz.

3060'nın 12 GB VRAM'i sizin gibileri kandırmak için yapılmış bir şey sadece. En basitinden 3070 bile 8 GB sen düşün ne kadar 3060 için 12 GB ne kadar mantıklı.

2060S ile farkı var ama. Arkadaşımda 2060S var bende 3060 var ve benimki daha iyi daha performanslı. Aldığımız FPS değerlerine göre benimki oyundan oyuna değişiyor ama ortalama 20-30 arası yüksek alıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…