İtopya: "ürünü teslim almaz iseniz imha edeceğiz"

valla hocam yanlış anlamayında,bu elektronik ürünlerdeki iade olayı gerçekten haksızlık firmalara.Neden ürün alınıyor kullanılıyor sonra beğenmedim al ne yaparsan yap.Sizce bu etik bir durum mu?O ürün ne olacak?fabrikaya gidecek,gidene kadar bir dünya işlem.fabrikada tekrar yenileme çalışması zaman ve masraf.Geçen arkadaşım tablet aldı,5 gün kullandı ekranını çizdi çocukları sonra beğenmedik ürünü dedi iade etti.Şimdi kendinizi bu ürünü imal eden marka yerine koyun ve ona göre cevap verin.Siz olsaydınız ne yapardınız?

O zaman açmasın şirket? Şirket açarken bunları bilerek açıyor.

29236 sayılı kanunun 2.maddesinin 4.bendinde "Kredi kartı ile yapılan alışverişlere bu Yönetmelik hükümleri uygulanmaz." diyor yani bu sizin söylediğiniz mesafeli satışlarda uygulanacak bir hüküm değil hocam. Mesafeli satışlarda 14 günlük cayma süresi mevcuttur.

O zaman açmasın şirket? Şirket açarken bunları bilerek açıyor.
Ne alaka ya?tüketici hakkı demişler herkes bu hakkı suistimal ediyor.bugün kargolardaki yoğunluğun temel sebebi iadeler.Beğenmedim diye bişey olabilir mi?Biraz mantıklı olun şirket açmış iyi o zaman batsınlar.

Ne herkes suistimal etmesi ya 10 kişiden bir tanesi yaptı diye niye biz zarara uğruyoruz? Tabi ki olur kendiniz sanırım esnafsınız savunuyorsunuz. Amazon niye batmıyor?

Kıymetli arkadaşım mesafeli satışlarda, ürünün istendiği gibi olmaması durumunda yasa koyucu iade seçeneği sunmuş, mağazadan alınan ürünlerde bu söz konusu değil, bu işi yapan kişi bunu göze alarak yapacak.

Kimse kusura bakmasın ben bu firmalara asla acımam. Ürettikleri ürünlerin kalite kontrolünü yapsınlar ilk önce. Kaç tane monitör aldım şu ana kadar sayısını dahi unuttum. %75'i ölü pikselli çıktı. Gene aynı şekilde 3 ekran kartının 3'ünde de coil whine çıkar mı arkadaş çıktı işte. O 14 günlük iade hakkımı kullanmasam ben bana bu ürünleri zorla kullandıracaklar. Ne olacak? Servise gidecek o ürünler sonra bana geri dönecek, normal denip.

Bence ölü pikselleri ürünler özellikle 1-3 tane arası paketlenip tekrar satılıyor. Bunları umursamayanlar ise alıp kullanıyor. Bizim çoğu şirket(satıcı) sahtekar zaten.

İmhadan kasıtlarını anlamadım. Ne yani patlayıcı falan mı koymuşlar kutuya ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…