İtopya Yetersiz Müşteri Desteği ve İade Sorunu

trcon33

Kilopat
Merhaba arkadaşlar.
14.02.2019 tarihinde İtopya sitesinden monitör siparişi verdim. 18.02.2019 tarihinde ürün elime ulaştı. Monitörü test ettiğimde 2-3 adet ölü piksel olduğunu gördüm. Ürünü kutulayıp iade talebi oluşturdum. Ertesi gün referans kodu ile ürünü İtopya adresine gönderimini yaptım.Ürün 19.02.2019 öğle saatlerinde karşı tarafa ulaştı. Bana 3 iş günü içerisinde gerekenin yapılacağını belirttiler. Buralarda hiç sorun yok, sorun bundan sonra başlıyor. İtopya müşteri hizmetlerini sabahtan akşama kadar arasam da ulaşamadım. Ulaşmak için bütün yolları kullandım. En sonunda şikayet var adresine konu açtım gün içerisinde beni aradılar. Arayıp sorunu ilettim ve bana pazartesi veya en geç çarşamba günü iade işleminin yapılacağını söylediler. Çarşamba günü bitti hala iade değerlendiriliyor olarak gözüküyor. Gün içerisinde o kadar çok aradım hiç bir şekilde ulaşamadım.

Facebook sayfasında gönderilerin altına rezilliklerini yazdığım için ban yedim. (Argo kullanmadım. Ulaşamadığımı 0 müşteri memnuniyeti olduğunu yazdım.) Telefonla 4 saat boyunca beklediğim ekran resimlerini de şikayet sayfasına gönderdim. İtopya sitesine hiçbir şekilde alışveriş sonrası ulaşamazsınız. Ben yandım başkası yanmasın diye bu konuyu açma gereği duydum. Günden güne artan şikayetlerden sizde kendinize referans oluşturabilirsiniz. 300 500 Daha fazla para verin yeter ki müşteri desteği olan bir yerden alışveriş yapın. İyi akşamlar. Yazıda bir hata varsa kusura bakmayın, sinirle yazdım.

Firmada eleman yetersizliği olduğu zaten aşikar birşey. Ben firmanın elemanı felan değilim bunu ekleyim.

Arızalı Ürün Değişimi için;
Ürünü satın aldıktan sonra ki ilk 15 gün içerisinde ürün arıza durumunu belirttiğiniz bir rapor ve faturamız ile ürünü ücretsiz olarak tarafımıza gönderebilir ve sonraki 15 gün içerisinde iade veya değişim işlemi için ilgili yetkili servisten arıza onay raporu alındıktan sonra iade işlemleri gerçekleşir.

Orda personelin hatası var, sitesi üzerinde 15 gün olduğunu görebilirsiniz. Personel hataları yüzüne insanlar bu kadar firmaya doluyor tahminim.

İtopya Bilgisayar'ın Müşteri Desteği Ve İade Onay Sorunu! Konunuzda duruyor yani onların sizi banlama gibi bir yetkisi yok.

Kendi adıma konuşacak olursam aldığım ürünlerde hiçbir problem yaşamadım, elbette bazı problemler çıkabilir fakat bunları direk çözebilecek firma sayısı Türkiyede bir elin parmaklarını geçmez.

Arkadaşımın da İtopya' dan Monitör aldı ve onda da 1 adet ölü piksel çıktı. Ve iade için mağzasına gittiğinde en az 3 ölü piksel olması lazım gibi saçma sapan bir sebep sunmuşlar. İtopta iyiydi aslında bozmaya başlamış gibi.

Ben firma ile görüştüm şikayetim üzerine beni aradılar yazıda da bunu belirttim. Telefon ile bana 3 iş günü içerisinde sonuçlanacağını hatta muhasebeye ileteceğini söyledi. Pazartesi günü veya en geç çarşamba günü iade işleminin tamamlanacağını belirtti. Hadi onu geçtim bu nasıl bir firma sabahtan akşama kadar arayayım yarım saat bir saat telefon başında bekleyeyim telefona bakan olmasın. Bu nasıl çalışma şekli? Yoğun olduklarını belirtiyorlar. Bu onların sorunu benim sorunum değil.
Arkadaşımın da İtopya' dan Monitör aldı ve onda da 1 adet ölü piksel çıktı. Ve iade için mağzasına gittiğinde en az 3 ölü piksel olması lazım gibi saçma sapan bir sebep sunmuşlar. İtopta iyiydi aslında bozmaya başlamış gibi.
Mağazadan aldıysa bilgim yok fakat internet siparişlerinde iade almama gibi bir durum yok.
Firmada eleman yetersizliği olduğu zaten aşikar birşey. Ben firmanın elemanı felan değilim bunu ekleyim.

Orda personelin hatası var, sitesi üzerinde 15 gün olduğunu görebilirsiniz. Personel hataları yüzüne insanlar bu kadar firmaya doluyor tahminim.

İtopya Bilgisayar'ın Müşteri Desteği Ve İade Onay Sorunu! Konunuzda duruyor yani onların sizi banlama gibi bir yetkisi yok.

Kendi adıma konuşacak olursam aldığım ürünlerde hiçbir problem yaşamadım, elbette bazı problemler çıkabilir fakat bunları direk çözebilecek firma sayısı Türkiyede bir elin parmaklarını geçmez.
Yanlış anlamışssınız facebook sayfalarında banladılar.

Paralarını yayıncılara harcamaktansa destek ekiplerini genişletseler keşke. Kendilerinden ilk ve son alışverişimi yaptım.
Ayrıca hızlı ulaşmak için tuşlama yaparken destek değil de satın alım için ürün bilgisi gibi bir tuş vardı ona basıyordum oradan halletmeye çalışıyordum.

Görsel, eski bir paylaşımım Google yorumlarda paylaşmıştım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    74,7 KB · Görüntüleme: 84
Eleştiriye açık bir firma değil malesef. Dediğim gibi personel bilgisizliği var firmada fazlasıyla, umarım çözebilirler çünkü fazlaca ürün satış sonrası iletişim problemi var ve her geçen gün geriye gidiyorlar.

Paralarını yayıncılara harcamaktansa destek ekiplerini genişletseler keşke. Kendilerinden ilk ve son alışverişimi yaptım.

Görsel, eski bir paylaşımım Google yorumlarda paylaşmıştım.
Aynen kardeşim. Keşke yeterli eleman sayısı olsa da kimseyi mağdur etmeseler. Ben telefonda çalışana da sordum.Müşterilerle görüşen kaç kişi olduğunu sorduğumda bana 5 kişi olduklarını söyledi. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı