İtopya ZEU-BOSS hazır sistem alınır mı?

haktanprm

Centipat
Herkese merhaba uzun süre sonra kendime güzel bir bilgisayar almak istiyorum bayağı baktım ama benim bütçeme uygun performans olarak en iyi kasa İtopya sitesindeki ZEU-BOSS kasası geldi bir de benden daha bilgili kişilere sormak istedim. Kasa stok olarak 6600TL ama diğer başlıklarda stok kasa yerine MB511 kasasını önermişler kasayı değiştirince fiyat 6978TL'ye kadar çıkıyor sizce bu fiyata daha iyi bir bilgisayar toplamam mümkün mü? Bir de bu kasa parça uyumluluğu olarak bir sıkıntı çıkarır mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bütçem fazla yok bunu bile çıkarabilecek miyim kesin değil lütfen buna göre tavsiye verin.

Kasa: ZEU-BOSS/AMD Ryzen 5 3600/MSI RTX 2060 GAMING Z 6GB/16GB DDR4/250GB SSD NVMe/1TB Disk/Gaming Bilgisayar | ITOPYA

Son düzenleyen: Moderatör:
Buna da bakmanızı öneririm:
Ekran Görüntüsü (25).png

(sinerji)
6200TL'ye topladım.
İşlemci gayet iyi, anakart o attığınız sisteme göre biraz düşük, RAM'ler iyi, ekran kartı attığınız sistemde ki ekran kartına göre daha iyi, 1 TB HDD ekledim, SSD ekleseydim 240 GB ekleyecektim. 240 GB da yetersiz kalacaktı. Kasanın önü ızgaralı. Hava akışı çok iyi sağlanır. Ayrıca 650W güç kaynağı ile geliyor. Bu sistem montajlanmış, Windows 10 Demo yüklenip gönderiliyor.

İtopya mı? Aman aman toplu iğne bile alınmaz. Kutusu açılmış daha önceden montaj yapılmış ellerinde kalmış ürünleri size itip gönderirler uzak durulması gereken bir mağaza uğraştırır seni hiç bulaşma.

@sevenf0It bu zamana kadar gigabyte marka bir ürün hiç kullanmadım açıkçası biraz çekiniyorum bu yüzden. Benim attığım sistemdeki ekran kartı daha kötüyken 3100TL civarlarında satılıyor ama sizin sistemdeki daha iyi olmasına rağmen 2400TL şaşırtıcı geliyor bana. Bir de Sinerji'den bu zamana kadar hiçbir şey almadım güvenilir mi biraz fikir verebilir misiniz. Bir de gigabyte ürünleri asus veya msi ürünlerle değiştirip 240gp bi ssd eklesek fiyat ne kadar değişir acaba.
@-Kondansatör- Evet sizin yaptığınız yorum gibi bir sürü yorum gördüm tabi ki bilemem sıfır ürün mü yoksa sizin dediğiniz gibi mi zaten bu yüzden bir tereddüt var aklımda ama bu kadar yayıncının vs. sponsoru olduğundan ve iyi yorumlar da oluğundan bir sıkıntı çıkmaz diye düşündüm sonuç olarak garanti kapsamında geliyor ürünler. Ama tabi ki sizin de haklı olma payınız var daha iyi bir site bulamadım İncehesap daha iyi gibi yorumlar da okudum ama açıkçası hiçbirinden daha önce alışveriş yapmadım.

@sevenf0It bu zamana kadar gigabyte marka bir ürün hiç kullanmadım açıkçası biraz çekiniyorum bu yüzden. Benim attığım sistemdeki ekran kartı daha kötüyken 3100TL civarlarında satılıyor ama sizin sistemdeki daha iyi olmasına rağmen 2400TL şaşırtıcı geliyor bana. Bir de Sinerji'den bu zamana kadar hiçbir şey almadım güvenilir mi biraz fikir verebilir misiniz. Bir de gigabyte ürünleri asus veya msi ürünlerle değiştirip 240gp bi ssd eklesek fiyat ne kadar değişir acaba.
O 2400TL KDV'siz fiyatı. Gigabyte kaliteli markadır, Sinerji de güvenilirdir.

Buna da bakmanızı öneririm:
Eki Görüntüle 493593
(sinerji)
6200TL'ye topladım.
İşlemci gayet iyi, anakart o attığınız sisteme göre biraz düşük, RAM'ler iyi, ekran kartı attığınız sistemde ki ekran kartına göre daha iyi, 1 TB HDD ekledim, SSD ekleseydim 240 GB ekleyecektim. 240 GB da yetersiz kalacaktı. Kasanın önü ızgaralı. Hava akışı çok iyi sağlanır. Ayrıca 650W güç kaynağı ile geliyor. Bu sistem montajlanmış, Windows 10 Demo yüklenip gönderiliyor.
6200 TL verip sistemde SSD olmaması çok büyük eksiklik HDD yerine SSD seçilmesi daha mantıklı olur.

@sevenf0It Ben de böyle bir sistem topladım fiyatı sizin topladığınızdan fazla biraz daha düşük olsa daha güzel olur hatta ama almışken biraz daha zorlayayım bütçemi bari kesin değil ama. Sizin fikriniz nedir sizce bu parayı bu sisteme versem karşılığını alır mıyım? Gereksiz veya eksik bir şey var mı? Veya eklemem gerek daha önemli bir şey siz de üstünde değişiklik yapıp fiyatı biraz düşürebilecek şeyler yapabilirseniz çok iyi olur aslında.
asdasdasda.PNG

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı