İtopya'da depolama ürünlerinde indirim

Haylaz2961

Hectopat
Makaleler
2
Güzel indirimler var gibi gözüküyor.

Benim gözüme bunlar çarptı.

Stok Bitti, bitmeden önceki fiyatı = 400TL
Bunun da en yakın rakiplerinden A2000 şu an 800TL civarlarında, CS3030 ise uçmuş durumda.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 TB HDD iyiymiş, şu an elimdekini neredeyse 3 yıldır kullanıyorum, Bad Sector yememek için dua ediyorum resmen.

3 sene bir HDD için riskli süre değil. Benim Toshiba 10 senede kafa atmaya başladı. Okuma, yazma hızları iyi ve bad sector olmasa da risk almamak için söktüm yatıyor bir köşede. Belki kendine gelir zamanla.

@kino 1 TB yeterli gelmiyor oyunlar için. RDR 2 zaten 120 GB, BF4, GTAV, CSGO, PUBG derken doluyor. Ondan alasım geldi de tutayım kendimi. NAS olanlar normal bilgisayarlar için performansı sıkıntılı olur, değil mi?

RPM değerlerine ve teknik verilerine bakmak gerekir modelin. NAS olanların klasik HDD'lerden pek farkı yok, klasik HDD'ler de hız bakımından çok iyi olmadığından NAS olanların gözle görülür bir farkı olacağını sanmam eşit RPM'de. Büyük boyutlu ve hikayeli oyunlar zamanla daha çok okuma ve yazma isteyecektir bu nedenle HDD'ye uzun vadede çok bel bağlamanı önermem. Ben iki adet 500 GB NMVe + 1,5 TB 2,5 inç HDD kullanıyorum şu anda ve rahatça yetiyor.

HDD'yi ıvır zıvır ve bu hızda cinnet geçirtmeyen oyunları depolayıp büyük oyunlar için ikinci bir SSD kovalayabilirsin. Next-gen oyunlar VRAM'leri bile ağlatırken bu veri akışına HDD darboğazı, geç doku yüklemesi sıkıntıları yaşanabilir.

@kino

Değerli hocam SX8100 kötü mü sizce?

F/P olarak değerlendirirsem değil. Aldığım zamanki fiyatına DRAM'siz SATA SSD alınabiliyordu. Şu anki fiyatında ise kötü evet çünkü aynı fiyata bir diğer kullandığım SN750 alınabiliyor ve hız değerleri kesinlikle ilk günkü gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı