İtopya'da ölü piksel garanti kapsamına girer mi?

fatihçetinkaya

Femtopat
Daha fazla  
İtopya'dan 3 ay önce Alienware 240 Hz monitör aldım, bugün 1 tane ölü piksel oluşmuş. Garantiye yollasam yapılır veya değişim olur mu?

Benim 1.5 sene önce aldığım AOC monitörümde bir sağ üstte bir sağ altta olmak üzere iki tane ölü piksel çıktı ve ekranda taskbar yanığı oluştu. Gri görüntü varken Windows logosu gözüküyordu. 1 hafta önce gönderdim ve yenisini göndereceklerini söylediler.

@Umutİnan AOC bu konuda biraz daha hassas ve güzel bir hareket olmuş. Yetkili servisler onay vermedikçe satıcılar değişim yapmıyorlar 15 günden sonra.
Yani zaten AOC'ye göndermişler de ordan gelen servis raporuna göre bana dönüş yaptıklarını söylediler. Kendileri itopya olarak asla değiştirmezler zaten. Umurlarında bile olmaz. :D

Bırak İtopya'yı monitörün kendi teknik servisi bile 1 tane ölü piksel için kılını kıpırdatmaz maalesef. Ölü piksel konularını satıcılar ve teknik servisler görmezden geliyor. Şart koştukları ölü piksel sayıları var. Veya çok absürt büyük bir piksel olması lazım. O yüzden kafaya takmadan görmezden gelmeye çalışın. Büyük şanssızlık. Belki sonradan meydana gelmemiştir. Siz sonradan görmüşsünüzdür.

@Görkem Umut Sizin durum sadece ölü pikselden ötürü olmadığı için değişim sağlamışlardır. Yanık sorunu can sıkar. O yüzden değişim yapmaları normal. Büyük ihtimal 2 tane ölü piksel için değişim sağlamazlardı.

Daha önce başkaları da yaşamış. Yorumlar kısmına bakabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha önce başkaları da yaşamış. Yorumlar kısmına bakabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Monitör de bayağı hoşmuş yalnız. Görüntü kalitesi ve çerçevesi çok iyi görünüyor, ölü piksel cidden can sıkar.

Geri
Yukarı