İtopya'dan 3060 Ti hazır sistem alınır mı?

Bütçe
18.200
Hocam bütçeyi daha fazla arttıramıyorum 11600k yetersiz mi olur?

Hocam yetersiz demek pek doğru olmaz ama RTX 3060 Ti ile i5 bir işlemcinin, hem darboğaz yapma riski var, hem de aldığın sistem bence değmez, 11600k yaklaşık 3 k gibi bir fiyatı var, o fiyata https://www.google.com/aclk?sa=L&ai...EwivzObpoZr0AhUGS_EDHcHJDBQQ1CkIvAcoAA&adurl=
Bunun gibi i7 seri işlemciler almak bence daha uygun, hem de uzun vadede de işine yarar. Yanlış anlaşılmasın, 11600k çok güzel bir işlemci, ancak RTX 3060 gibi son seviye bir kartın yanında görmek, bence üzücü bir durum. Ve bana sorarsanız, AMD işlemciler her zaman daha öndedir, isterseniz bütçenize uygun AMD işlemcide önerebilirim hocam. İyi forumlar, sorunuz olursa bana buradan ulaşabilirsiniz.

Hocam yetersiz demek pek doğru olmaz ama RTX 3060 Ti ile i5 bir işlemcinin, hem darboğaz yapma riski var, hem de aldığın sistem bence değmez, 11600k yaklaşık 3 k gibi bir fiyatı var, o fiyata https://www.google.com/aclk?sa=L&ai...EwivzObpoZr0AhUGS_EDHcHJDBQQ1CkIvAcoAA&adurl=
Bunun gibi i7 seri işlemciler almak bence daha uygun, hem de uzun vadede de işine yarar. Yanlış anlaşılmasın, 11600k çok güzel bir işlemci, ancak RTX 3060 gibi son seviye bir kartın yanında görmek, bence üzücü bir durum. Ve bana sorarsanız, AMD işlemciler her zaman daha öndedir, isterseniz bütçenize uygun AMD işlemcide önerebilirim hocam. İyi forumlar, sorunuz olursa bana buradan ulaşabilirsiniz.

Hocam uzun uzun yazmışsınız çok teşekkür ederim. Bende 5600X in bu sisteme daha uygun olacağını düşünüyorum ancak İtopya'da 5600Xli sistem stokta kalmamış diğer sitelerde de pek içime sinen bir sistem göremedim eğer sizin bildiğiniz bir 5600X ve 3060 Ti'lı sistem varsa link atabilir misiniz?

Hocam uzun uzun yazmışsınız çok teşekkür ederim. Bende 5600X in bu sisteme daha uygun olacağını düşünüyorum ancak İtopya'da 5600Xli sistem stokta kalmamış diğer sitelerde de pek içime sinen bir sistem göremedim eğer sizin bildiğiniz bir 5600X ve 3060 Ti'lı sistem varsa link atabilir misiniz?
Sinerji DA-S1 Ryzen 5 5600X 16GB 480GB NVMe M.2 SSD RTX3060Ti [Gaming PC] hocam 3060ti olarak bu sistem var 16k civarında, bütcenize göre parçaları yükseltip alabilirsiniz.

MAXIMA-3070 / AMD Ryzen 5 5600X / MSI GeForce RTX 3070 VENTUS 2X OC LHR 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR Fakat ben size bu bilgisayarı almanızı öneriyorum, tamamen size kalmış

Hocam uzun uzun yazmışsınız çok teşekkür ederim. Bende 5600X in bu sisteme daha uygun olacağını düşünüyorum ancak İtopya'da 5600XLI sistem stokta kalmamış diğer sitelerde de pek içime sinen bir sistem göremedim eğer sizin bildiğiniz bir 5600X ve 3060 Ti'lı sistem varsa link atabilir misiniz?

Hocam öncelikle geri dönüşünüz için teşekkür ederim, ama galiba yazılarımı okumışsınız tam olarak anlatmaya çalıştığım şey, 3060 Ti bir sistemin daha üst bir işlemci ile daha iyi ve uzun bir performans vereceği.

Yeni konular

Geri
Yukarı