İtopya'dan Teknopanda hazır sistem alınır mı?

Napoli

Femtopat
Arkadaşlar merhaba, İtopya'da gezerken bir sistem buldum ve bütçeme uydu ancak ben pek anlamıyorum küçük detaylardan da, bu sistem alınır mı? Bir sorunu var mı? Eksiğini gediğini bir yazabilirseniz çok mutlu olurum.
Ürün:

İşlemcinin ne kutusu var ne de soğutucusu, ekstra soğutucu almanız gerekiyor. Ekran kartı çok fazla ısınan bir model. Çok iyi bir kasanız olsa bile yüksek ısı değeleri görmeniz muhtemel. Kasa belki güzel olabilir diyeceğim ama içindeki PSU kasayı rezil ediyor. SSD kronik sorunlu. Bana kalırsa alınmaz. Maksimum bütçenizi belirtin. Daha iyi sistemler toplanılabilir.

İşlemcinin ne kutusu var ne de soğutucusu, ekstra soğutucu almanız gerekiyor. Ekran kartı çok fazla ısınan bir model. Çok iyi bir kasanız olsa bile yüksek ısı değeleri görmeniz muhtemel. Kasa belki güzel olabilir diyeceğim ama içindeki PSU kasayı rezil ediyor. SSD kronik sorunlu. Bana kalırsa alınmaz. Maksimum bütçenizi belirtin. Daha iyi sistemler toplanılabilir.
Hocam bütçem 6500-6800 tl arası (sadece kasa için) Hazır sistem almak istiyorum sizin önerebileceğiniz bir tane var mı? Yada bu kasada neleri değiştirebiliriz?

Hazır sistemlerde soğutucu yok mu? X serisinden de olsa stok soğutucu takmazlar mı hazır sistem olduğu için? Sistemde en az SSD, kasa ve PSU değişse yeterlidir bence.
Hocam bütçem 6500-6800 tl arası (sadece kasa için) Hazır sistem almak istiyorum sizin önerebileceğiniz bir tane var mı? Yada bu kasada neleri değiştirebiliriz?
Hocam en az SSD, kasa ve PSU değişecek. Neden hazır sistem düşünüyorsunuz? Parça parça toplayarak daha iyi sistem yapılabilir. Youtube'de trilyonlarca montaj videosu da var ki, Technopat'ın bile montaj videosu var.

Parça parça toplayarak şu anda daha uyguna geliyor sistemler.
COVID-19 her sektör gibi burayı da etkiledi. İndirimleri kovalamanı tavsiye ederim.
Şahsen 6800 TL gibi bir rakam vermem.
Basit bir örnekle normal piyasa fiyatlarını yazacağım.
İşlemci: Ryzen 5 3600 1400-1500 TL arası
Anakart: B450 ASUS, MSI veya gıgabyt 500-700 TL arası
RAM: 2x8 GB 3000 + MHz 500-800 TL arası.
PSU: 600W 80+ Bronze 500-700 TL arası
Kasa: Ortasınıf fiyat performans kasaları 500-700 TL arası.
SSD: Bence minimum 500 GB gerekli 6 7 oyun + Windows 10 rahatlıkla yeterli oluyor. 500 TL.
Ekran kartı hariç: En düşük fiyatlardan 3900 TL ediyor. Bu yazdıklarım piyasada şu an yeni normal fiyatlar indirim vs kovalarsan 500 600 TL Total'de rahatlıkla ucuza alırsın diye düşünüyorum.
Örnek vermem gerekirse alttaki ürünü dün 470 TL'ye satıyorlardı.

Fiyatı en çok etkileyen ürün bu sisteme ekleyeceğin ekran kartıdır.
3000 3500 4500 5000 yolu var bütçe ne göre.

EK olarak bu yolladığın hazır sistemde genelde kutusuz ürünler kullanılır. 2 3 sene sonra satıp değiştirmek istediğinde bunlar senin için sorun olacaktır.
Ben Ryzen 7 1700 işlemcimi kutulu vs diye rahatlıkla daha 2 gün önce 900 TL ye satıp Ryzen 5 3600'e 1400 TL'ye geçiş yaptım.

Arkadaşlar merhaba, İtopya'da gezerken bir sistem buldum ve bütçe me uydu ancak ben pek anlamıyorum küçük detaylardan da, bu sistem alınır mı? Bir sorunu var mı? Eksiğini gediğini bir yazabilirseniz çok mutlu olurum.
Ürün:

Alınır bence pintipanda’nın kurduğu sistem.

Bildiğim kadarıyla MPK işlemcilerin yanında stok soğutucu gönderiliyor. Onun dışında ben sistem satın aldığımda işlemci dışındaki her şey kutusunda gelmişti. Kutulu işlemci seçeneği de mevcut oluyor çoğu zaman. Ama tavsiyem nereden alırsanız hazır sistem olsa dahi montajsız istemek hem daha güvenli hem de daha hızlı ulaşır ürünler size.

Hazır sistemlerde soğutucu yok mu? X serisinden de olsa stok soğutucu takmazlar mı hazır sistem olduğu için? Sistemde en az SSD, kasa ve PSU değişse yeterlidir bence.

Hocam en az SSD, kasa ve PSU değişecek. Neden hazır sistem düşünüyorsunuz? Parça parça toplayarak daha iyi sistem yapılabilir. Youtube'de trilyonlarca montaj videosu da var ki, Technopat'ın bile montaj videosu var.
İşlemci MPK. Görmediniz herhalde.

Geri
Yukarı