İtopya'dan aldığım anakartı 8 gündür bekliyorum

550M Mortar mı anakart?

550M Mortar mı anakart?

B450M PRO- M.2 Max.

Hocam ben de İtopya'dan alışveriş yaptım ve 3 gün o ekrana bakarak geçti. Ama sonunda anladım olay şöyle oluyor. İndirimlerde vs satılan ürünler bazen stoklarda karşılıksız çıkabiliyor ve bir süre stokların dolması bekleniyor. Ek olarak İtopya gidip kargo şirketlerine ürünleri teslim etmiyorlar. Kargo şirketi gelip İtopya'dan ürünleri teslim alıyor. O yüzden ürünleri biraz bekletiyor olabilirler diye düşünüyorum.

29 Aralıkta 1 anakart 1 SSD almıştım 1 Ocak'ta seninki gibi kargo ekranı açıldı. 2 Ocak'ta ürünler İtopya'dan teslim alındı. Bugün de teslimatın yapılmasını bekliyorum. Beklemek hoş bir durum değil evet ama en azından süreci bil istedim. Bilmemek daha çok yoruyor insanı :)

Uc saatte İstanbul'dan Adana'ya geldi burada yazana gore.

1609876404468.png

Beylikduzu bana cok yakin olmasina ragmen yine de oradan bisi almadim. Neredeyse her şeyi Amazon ve Hepsiburada'dan aldim CAT CAT geldiler. İncehesap Gaming gecesinden anakart almistim 3. gün elindeydi nedense İtopya ile bu konu hep oluyor yoksa DA4 sistem alacaktım vazgeçtim.

Uc saatte İstanbul'dan Adana'ya geldi burada yazana gore.

Eki Görüntüle 818825

Kargo şirketi ile alakalı bir durum bence bu.

Screenshot_1.png

"Çağrı Sonucu Alındı" yazısı ayın 2sinde geldi. Şimdi baktığımda 4ü gözüküyor ve son güncelleme bugün yapılmış. Kargo şirketi "Bakın ne kadar hızlıyız" algısı yaratmak için böyle bir yol izlemiş olabilir. Bu dediklerim birer varsayım tabii, kendi fikirlerim. İşin aslı nedir bilemem. Ama tarih değişmesi olayı doğru. Çünkü ayın 2sindne 4üne kadar her saat başı ekranı güncelleyip kargonun ne zaman yola çıkacağını merak ettim durdum. Hatta tahmini varış tarihi 7 Ocak olarak gözüküyordu ama bugün Mersin'e geldi, yarın paketi teslim alırım diye düşünüyorum.

İtopya tarafında olduğu gibi taşıyıcı şirketlerde de sıkıntı var bence. Tek tarafa yüklenmemek lazım sadece.

Ek1: @6kaps9 Senin ürünün Adana'ya yola çıkmış sadece bu arada. 3 saatte İstanbul-Adana durumu yok yani aslında. Muhtemelen Adana'ya yeni giriş yapmıştır ya da yapmak üzeredir. Merkeze olan uzaklığına göre ya yarın ya da perşembe günü teslim alırsın siparişini.

@6kaps9 Hocam bugün ürünleri teslim aldım. Muhtemelen sen de UPS kargo ile teslim alacaksındır. Şu uyarıyı yapayım sana, beni sinirlendirdi çünkü baya.

Kurye kapıya geldiğinde ismimi ve tc kimlik nomu sordu. O bilgileri girerken ben de paketi içeri aldım ama paketin biraz ezilmiş olduğunu fark ettim. Ayrıca içindeki ürünlere göre paket fazla büyüktü ve ürünlerin içeride rahatça hareket etmesine olanak sağlayacak kadar da boş alan vardı. Kuryeye gitmemesi ve ürünlere hasar kontrolü yapacağımı söyledim ama kurye "Onunla biz ilgilenmiyoruz" diyerek arkasını dönüp gitti. Dur nereye gidiyorsun dememe kalmadan asansöre binip gitmişti bile. Neyse ki ürünlerde bir hasar çıkmadı ama çıkması durumda ben sıkıntıya girecektim çünkü şirkette benim ürünü "hasarsız aldığıma dair imza" bulunuyor olacaktı. Ayrıca telefonuma gelen teslimat kodunu sormadı bile kurye.

Sana önerim, bilgilerini vermeden önce kontrol yapmak istediğini belirt. Ürünlerde sıkıntı yoksa ardından bilgilerini verir alışverişi tamamlarsın. Benim başıma gelen durum sana da gelirse en azından kutuyu açarken birisi videoya çeksin. Paketin ilk defa açıldığını ve yeni teslim alındığını belirterek aç ve ürünleri kontrol et.

@6kaps9 Hocam bugün ürünleri teslim aldım. Muhtemelen sen de UPS Kargo ile teslim alacaksındır. Şu uyarıyı yapayım sana, beni sinirlendirdi çünkü bayağı.

Kurye kapıya geldiğinde ismimi ve TC kimlik nomu sordu. O bilgileri girerken ben de paketi içeri aldım ama paketin biraz ezilmiş olduğunu fark ettim. Ayrıca içindeki ürünlere göre paket fazla büyüktü ve ürünlerin içeride rahatça hareket etmesine olanak sağlayacak kadar da boş alan vardı. Kuryeye gitmemesi ve ürünlere hasar kontrolü yapacağımı söyledim ama kurye "Onunla biz ilgilenmiyoruz" diyerek arkasını dönüp gitti. Dur nereye gidiyorsun dememe kalmadan asansöre binip gitmişti bile. Neyse ki ürünlerde bir hasar çıkmadı ama çıkması durumda ben sıkıntıya girecektim çünkü şirkette benim ürünü "hasarsız aldığıma dair imza" bulunuyor olacaktı. Ayrıca telefonuma gelen teslimat kodunu sormadı bile kurye.

Sana önerim, bilgilerini vermeden önce kontrol yapmak istediğini belirt. Ürünlerde sıkıntı yoksa ardından bilgilerini verir alışverişi tamamlarsın. Benim başıma gelen durum sana da gelirse en azından kutuyu açarken birisi videoya çeksin. Paketin ilk defa açıldığını ve yeni teslim alındığını belirterek aç ve ürünleri kontrol et.

Sadece mouse ve SSD zaten bir skinti cikacagini sanmiyorum, anakart satin alirken de kutu ici bostu ve dediginiz gibi kutu icinde rahatca hareket ediyordu ama anakart skintisiz calisiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı