İtopya'dan alınan bilgisayardan DP kablosu çıkmadı

5Wheel

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, ben Cuma günü İtopya'dan alışveriş yaptım. Pazartesi günü kasa elime ulaştı. Her şeyi taktım ama kullanım kılavuzunda DP kablosu takılmalı diye gösteriyordu ama kablo yoktu. Aldığım monitör Gigabyte G27F-2, açtığımda DP kablosu yoktu. Görüntü gelmiyor, HDMI kablosunu vs. taktım ama DisplayPort'a basıyorum monitörden ama olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, ben Cuma günü İtopya'dan alışveriş yaptım. Pazartesi günü kasa elime ulaştı. Her şeyi taktım ama kullanım kılavuzunda DP kablosu takılmalı diye gösteriyordu ama kablo yoktu. Aldığım monitör Gigabyte G27F-2, açtığımda DP kablosu yoktu. Görüntü gelmiyor, HDMI kablosunu vs. taktım ama DisplayPort'a basıyorum monitörden ama olmuyor.
Ekran kartı taktınız değilmi ve kabloyu ekran kartına takmanız da çok onemli

O monitöre sahip bir arkadaşım var, haricen DisplayPort kablosu aldı. Ayrıca ürünün üretici firmadaki sitesine bakıyorum, kutu içeriğinde DisplayPort kablosunun olduğu yazmıyor.
1695058074269.png

Yanlış bir şey göremedim. Sistemi satan firma koymak zorunda da değil.

Ekran kartı taktınız değil mi ve kabloyu ekran kartına takmanız da çok onemli.

Kasa hazır geldi. Kabloları nereye taksak aynı sonuç.

O monitöre sahip bir arkadaşım var, haricen DisplayPort kablosu aldı. Ayrıca ürünün üretici firmadaki sitesine bakıyorum, kutu içeriğinde DisplayPort kablosunun olduğu yazmıyor.
Eki Görüntüle 1948605

Yanlış bir şey göremedim. Sistemi satan firma koymak zorunda da değil.

Peki DP kablosu olmadan PC açılır mı?

Peki DP kablosu olmadan PC açılır mı?
Açılır.

Monitörün kutu içeriğinde HDMI kablosu mevcut. HDMI kablosunun bir ucunu ekran kartındaki HDMI çıkışına, diğer ucunu da monitördeki HDMI girişine tak. Sonrasında PC'yi aç. Eğer başka bir sorun yoksa görüntüyü alıyor olman lazım.

Görüntü gelmiyor, HDMI kablosunu vs. taktım ama DisplayPort'a basıyorum monitörden ama olmuyor.
Monitörde giriş seçeneğini hangi yöntemle yapıyorsan onu seçmelisin, bu durumda da HDMI oluyor haliyle :D. HDMI ile bağlayıp monitörde DisplayPort seçtiğinde görüntü alamıyor olman hiç de mantıksız değil.

Hocam DP kablosu ile baglamadiysan niye DP secenegini seciyorsun ki?
HDMI ile goruntu aliyorsan sıkıntı yok ama fazla Hz almak icin harici DP kablo alman lazim.

HDMI seçeneğini seçtim yine sonuç almayınca buraya yazma gereği duydum. Pek anlamadığım için DP ve HDMI aynı anda takılınca açılacağını düşündüm. Biraz araştırınca öğrendim.

Açılır.

Monitörün kutu içeriğinde HDMI kablosu mevcut. HDMI kablosunun bir ucunu ekran kartındaki HDMI çıkışına, diğer ucunu da monitördeki HDMI girişine tak. Sonrasında PC'yi aç. Eğer başka bir sorun yoksa görüntüyü alıyor olman lazım.

Monitörde giriş seçeneğini hangi yöntemle yapıyorsan onu seçmelisin, bu durumda da HDMI oluyor haliyle :D. HDMI ile bağlayıp monitörde DisplayPort seçtiğinde görüntü alamıyor olman hiç de mantıksız değil.

Hocam cevap için teşekkürler. Ekran kartına takma işlemi için kasayı açmam lazım mı?
Ben kasanın arkasında HDMI'ye ve monitörde HDMI girişine taktım çalışmadı.
Ek olarak DP öneriniz var mıdır?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı