İtopya'dan alınan Gigabyte G24F monitorde ölü piksel çıktı

İnternetten aldığım üründe 3 adet ölü piksel çıkmıştı aldığım gibi kargolayıp değişim talebinde bulundum. Az önce arayıp bilgi aldığım da değişim işlemlerinin başladığını depodan ürün gelince göndereceklerini söylediler. Kargo elime ulaşınca yeniden bilgilendirme yaparım.

İnternetten aldığım üründe 3 adet ölü piksel çıkmıştı aldığım gibi kargolayıp değişim talebinde bulundum. Az önce arayıp bilgi aldığım da değişim işlemlerinin başladığını depodan ürün gelince göndereceklerini söylediler. Kargo elime ulaşınca yeniden bilgilendirme yaparım.
İlk 15 günde mi oluşmuştu ölü pikseller

Arkadaşlar sorunu Şikayetvar sitesine yazdım. 1 gun sonra beni aradılar normalde ölü piksel bize iade veya degişim hakkı vermiyormuş. Gigabyte yetkili serviside 3 yan yana veya 5 tane ayrı yerde ölü piksel çıkması durumunda işlem yapıyor. Aslında sorun tamamen urunler hakkında kullanıcıya verilmeyen eksik bilgilerden kaynaklı. İlk defa monitor alan bir kişi monitorde cıkan ölü pikseli hata payı olarak degil kusurlu ürün olarak gorur. Bunun bir kusur olmadıgını beni aradıklarında ogrendim. Webten alınca ortaya cıkan iade ve degişim hakkıda tamamen yasalardan dolayı yani İtopya istediginden degil yapmak zorunda oldugundan dolayı kullanıcı 14 gun içinde iade etmek veya degisim yapmak istese yapmak zorunda kalıyor. Yine de sağ olsunlar 1 kereligine degişim/iade yapmama imkan tanıdılar ve yenisiyle degistirdim. Eger monitor alacak iseniz kargoda basına bir şey gelir mi korkusuna kapılmadan urunu internetten alın. Tuketicinin şu anki şartlarla internet alısverisinde magdur olma şansı çok daha az. Obur turlu herhangi bir sekilde iade/degisim hakkınız bulunmuyor bir kusur olmadıkca. Sormak istediginiz bir soru varsa da sorabilirsiniz iyi sosyaller.

Hocam bende internetten ürünü aldım cumartesi geldi ve 1 adet ölü piksel çıktı. Ben bunu bu hafta İtopya Ankara şubesine götüreceğim değişim sağlarlar mı acaba?

İnternetten aldım cumartesi geldi bende de 1 ader ölü piksel çıktı bunu şubeye mi götürmek daha mantıklı yoksa kargolayıp göndermek mi?

Hocam bende internetten ürünü aldım cumartesi geldi ve 1 adet ölü piksel çıktı. Ben bunu bu hafta İtopya Ankara şubesine götüreceğim değişim sağlarlar mı acaba?

İnternetten aldım cumartesi geldi bende de 1 ader ölü piksel çıktı bunu şubeye mi götürmek daha mantıklı yoksa kargolayıp göndermek mi?

Böyle bir şey ölü piksel fotoda pek belli olmuyor.

Dosya Ekleri

• 20230326_181743.jpg
    20230326_181743.jpg
    221,1 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:

Ölü piksel yan yana 3, ayrı ayrı 5 taneye kadar bir kusur olarak sayılmıyormuş ondan dolayı iade degisim yapamazsınız. Ama internetten aldıgınız icin yasadan dolayı iade/degisim isteyebilirsiniz. Fakat söyle bir durum var bana Şikayetvar aracılıgıyla degisim saglamıslardı. Yenisini de orada acıp kontrol ettik sorun yoktu. sonradan 1 hafta icinde 2 tane cıktı yeni olanda. Sonuç olarak bence kafanıza takmayın, bana olan bir tesaduf degilse yeni alacagınızdada buyuk ihtimalle cıkacaktır olu piksel.

Ekleme yapıyorum. Ürün direk değişim olarak sıfır yeni ürün gönderildi , gelen kutunun üstünde 1 defaya mahsus değiştrilmiştir yazıyordu daha sonrasında hızlıca bi piksel testi yaptım ama görmedim görsemde artık çok umrumda değil çünkü kronik sorunlu bi monitör onu fark ettim tekrar uğraşmak istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı