Itopya'dan alınan MSI G2412 monitörde ölü piksel çıktı

MitolojikEkmek

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 1600/ MSİ A320M A PRO/ Asrock RX 580 8gb/ XPG 2x8 3000Mhz/ Seagate Barracuda 1TB HDD/ Samsung 870 Evo 500gb SSD/Dark Force 600W PSU
Monitör
MSİ G2412
Dostlar birkaç gün önce İtopya'dan aldığım MSI G2412 model monitörü kurunca 1 tane ölü piksel olduğunu fark ettim. Göze batacak kadar ortada ve rahatsız ediyor. Sadece yeşil ve beyaz renkte gözüküyor ve beyazda pembe, yeşilde mavi olarak gözüküyor. Monitörü 4500'e aldım şu an 6700 o yüzden iade etmek de içimden gelmiyor ama değişime gönderirsem 3-4 taneye kadar kabul edilmiyor sanırım. Ne yapmam lazım?

Eki Görüntüle 2076861Eki Görüntüle 2076864

Garantiye verin veya değişim talep edin, garantide paneli tamamen değiştiriyorlar diye biliyorum.

Değişim talep et değiştirsinler. Ölü piksel ekran görüntüsünde görülemez bu arada. Birkaç gün önce aldığın şeyi garantiye verme değişim iste.
Doğru hocam gözükmez aklıma gelmemiş.

İptal ve İade Koşulları | ITOPYA.COM
Burada olan koşullar uygunsa sayfanın en altından iletişme geçip olayı anlatın.

JScreenFix - JavaScript Screen Pixel Repair
Hocam bir de bunu deneyebilirsiniz. Bozuk pixelin olduğu kısma koyup 20dk bekleyin. Bir arkadaşın düzelmişti böyle.

Birkaç yerde daha görmüştüm şimdi deneyeceğim olmazsa değişim talep edeceğim

Hocam direkt değişim talep edebilirsiniz sizinki ölü pixelden değilde parlak pixel olması lazım, direkt değişmeleri gerekiyor. İnternette kimin veya firmaların ne dediğine bakmayın. Kusurun azı çoğu olmaz. Firmaya direkt değişim talebinde bulunun, eğer ki size sayı belirtirlerse sayının kanunen bir karşılığı olmadığını değişim talebinizin yerine getirilmediği taktirde THH başvuracağınızı firmaya iletirsiniz ki iletme durumunuzda kazanan siz olacaksınız (Forumda çokça örneği mevcut).
Örnek olarak kendim 1 ay önce aldığım Dell marka monitörde ölü pixel çıkınca gaminggen'e değişim için yolladım. Gamingen bana firmanın internet sitesinde yazan sayının 5 olduğunu söylediğinde bende kanunen bir sayı belirtilmediğini söylediğimde birazcık sessizlik sonrası değişimim kabul edildi :). Haklarınızın farkında olunca firmalar dize geliyor hocam.
Geçmiş olsun.

Hocam direkt değişim talep edebilirsiniz sizinki ölü pixelden değil de parlak pixel olması lazım, direkt değişmeleri gerekiyor. İnternette kimin veya firmaların ne dediğine bakmayın. Kusurun azı çoğu olmaz. Firmaya direkt değişim talebinde bulunun, eğer ki size sayı belirtirlerse sayının kanunen bir karşılığı olmadığını değişim talebinizin yerine getirilmediği taktirde THH başvuracağınızı firmaya iletirsiniz ki iletme durumunuzda kazanan siz olacaksınız (Forumda çokça örneği mevcut).
Örnek olarak kendim 1 ay önce aldığım Dell marka monitörde ölü pixel çıkınca Gaming.Gen.TR'e değişim için yolladım. Gamingen bana firmanın internet sitesinde yazan sayının 5 olduğunu söylediğinde bende kanunen bir sayı belirtilmediğini söylediğimde birazcık sessizlik sonrası değişimim kabul edildi :). Haklarınızın farkında olunca firmalar dize geliyor hocam.
Geçmiş olsun.

Hocam cevabınız için teşekkürler. Jscreenfix i 2-3 saat açık bırakayım ne olur ne olmaz belki işe yarar. Sorun devam ederse değişim talep edeceğim. Bir de ölü pikselle parlak pikselin farkı nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı