İtopya'dan alınan RTX 2060S kutusunda garanti belgesi yoktu

KNSRI

Hectopat
Merhaba dostlar. İtopya'dan Gigabyte RTX 2060 Super Windforce ekran kartı almıştım. Elime ulaştı ama içinde garanti belgesi yoktu. Bir gün sonra tekrar kapım çaldı yine İtopya'dan kargo gelmişti. Başkasına yollayacakları aynı ekran kartı modelini bana yollamışlardı. Onu da açtım baktım onda da garanti belgesi yoktu. Daha sonra internetten kutu açılım videolarına bakayım dedim ve yine kutudan garanti belgesi çıkmıyordu. Şu anda kullanmış olduğum kartta CW sorunu var ve ileride iade edebilirim. Garanti belgesi elimde yok çünkü kutularında garanti belgesi yok. Ben iade etmek istersem veya garantinin bakmasını istersem nasıl yapacağım? Bu konuda bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartın seri numarasından garantisinin ne zaman başlayıp bittiğini bilir teknik servisler. Fiziksel belge olup olmaması çok önemli değil bana göre. Hem faturası varsa o da geçerli bir belge.
Beni aydınlattığın için teşekkür ederim. Bu model ekran kartının çok ısındığı ve CW sorunları olduğunu okumuştum doğruymuş. İçimde ekran kartı elimde kalacak diye bir korku vardı gitmiş oldu. Tekrar teşekkür ederim.

Benim kafam karıştı. 2 tane ekran kartın mı var şimdi? Bir tanesi avantadan mı geldi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim kafam karıştı. 2 tane ekran kartın mı var şimdi? Bir tanesi avantadan mı geldi?
Şöyle oldu büyük ihtimal. Satın almış olduğum kartın aynısına benim adresimi yazmışlardı ama kartın irsaliyesi ersin diye birine aitti. İtopya'ya 1 gün boyunca mail, instagram ve twitter'dan ulaşmaya çalıştım. 1 gün sonra akılları başlarına geldi ve bana dönüş yaptılar. Ekran kartını tabi ki iade ettim. Sonuçta bana ait değildi ve uyarmasam farkına bile varmazlardı. Her neyse iade ettim ama bir teşekkür dahi etmediler.
62602298-4674-4017-8f35-323d27fd51c8.jpg

Geri
Yukarı