İtopya'dan alınan sistem arızalı çıktı

Gojo42

Yoctopat
Daha fazla  
Dostlar ben 20 gün önce İtopya'dan hazır kasa satın aldım. Kasa gelince kurup açtım sorun yoktu. Sadece 4-5 sürücü güncellemesinden sonra reset isteyince resetledim. Sonrasında sistem siyah ekranda kaldı. Tam olarak durum şöyle monitörün mavi ışığı yanıyor ekrana bir parlama geliyor ama görüntü yok.Ayrıca klavye ve mouse da çalışmıyor.Sonrasında teknik servise yolladım ve sürücüleri güncelledik dediler. Ama servisten gelince sorun aynı şekilde devam ediyordu. RAM sök tak, tek slot tak, BIOS pili çıkart vs her şeyi denedim ama çözemedim. İtopya "sistem arıza için geldiğinde biz görüntü alabildik" diyorlar. Monitor eski olduğu için dönüştürücü kullanarak ekran kartına bağlıyorum ve bundan şüphelendim ama ilk açtığımda sorunsuz görüntü almıştım. Uzun oldu kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Dostlar ben 20 gün önce İtopya'dan hazır kasa satın aldım. Kasa gelince kurup açtım sorun yoktu. Sadece 4-5 sürücü güncellemesinden sonra reset isteyince resetledim. Sonrasında sistem siyah ekranda kaldı. Tam olarak durum şöyle monitörün mavi ışığı yanıyor ekrana bir parlama geliyor ama görüntü yok. Sonrasında teknik servise yolladım ve sürücüleri güncelledik dediler. Ama servisten gelince sorun aynı şekilde devam ediyordu. RAM sök tak, tek slot tak, BIOS pili çıkart vs her şeyi denedim ama çözemedim. İtopya "sistem arıza için geldiğinde biz görüntü alabildik" diyorlar. Monitor eski olduğu için dönüştürücü kullanarak ekran kartına bağlıyorum ve bundan şüphelendim ama ilk açtığımda sorunsuz görüntü almıştım. Uzun oldu kusura bakmayın.

Hocam HDMI ile evde ki TV ile deneyin, ilk olarak sorunun monitörde olmadığını anlayalım.

Ekran kartı ve monitör arasındaki dönüştürücü oynayıp temassızlık yapıyor olabilir iyice deneyin. Olmazsa ekran kartını eski sürücü yükleyip deneyin tekrardan.
Bağlantı için 2 kablo satın aldım 2sinde de görüntü alamadım.Monitör halihazırda eski sistemimde kullanıyorum.2. dediğinizi denemeye çalışacam.
Hocam HDMI ile evde ki TV ile deneyin, ilk olarak sorunun monitörde olmadığını anlayalım.
TV'ye bağlandığımda da hiçbir görüntü alamadım ama orda da dönüştürücü kullandım bundan dolayı olabilir mi? Dönüştürücüyü yeni aldım.

Bağlantı için 2 kablo satın aldım 2'sinde de görüntü alamadım. Monitör halihazırda eski sistemimde kullanıyorum.2. dediğinizi denemeye çalışacağım.

TV'ye bağlandığımda da hiçbir görüntü alamadım ama orada da dönüştürücü kullandım bundan dolayı olabilir mi? Dönüştürücüyü yeni aldım.

Hocam siz ne olur ne olmaz HDMI ile düzgün bir monitörden görüntü almaya çalışın, yetkililer görüntü alabildiklerini söylemişler çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı