İtopya'dan alınan sistem Windows onarım yapılmıyor

thetixss

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba 26 Ekim'de İtopya'dan bir kasa sipariş ettim, geldi. Her şey güzel gibi gidiyordu fakat sonrasında aldığım günden beri sorunlar arka arkaya geldi. Resmen bana bozuk bilgisayar yollamışlar gibi. İlk başta Windows Onarım hatası aldım. Sonrasında Windows Kurtarma ekranı çıktı tamam dedim, ekran kartı hızlanmaya başıyordu. Başladığında da ekran gidiyordu falan. Müşteri hizmetlerini aradım. Getirin bakalım dediler. Götürdüm her şey düzelir diye daha dün kasayı aldım fakat bu hataları Windows Kurtarma ekranı çıkıp durdu, onarım hatası çıkıyordu ve oyuna girdiğimde ekran kapanıyor. Ne yapabilirim yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanız gelirken FreeDos olarak mı geldi veya orijinal Windows mu yüklü? Sahte Windows yazılımına maruz kalmış olabilirsiniz. Hatalar sonrası temiz kurulum yapmayı denediniz mi?

Sıfırdan kendiniz windows kurmayı deneyin. Geçtiğimiz aylarda aldığımız sisteme kurdukları Windowsu MBR olarak kurmuşlar. Secure Boot açamıyorduk mesela. Yeni sistemlere GPT kurulması gerektiğini bilmeyen teknisyenleri var sanırım. Bir de BIOS sıfırlamayı öneriyorum. Bazen Ramler uyumsuz çalıştığında kurtarma moduna girdiği oluyordu. XMP açıksa kapatın bir de öyle deneyin. Ayrıca kurtarma moduna girdiğinde girme sebebibi gösteriyor Windows. Onu da atabilirseniz daha yardımcı olabiliriz.

Kasanız gelirken FreeDos olarak mı geldi veya orijinal Windows mu yüklü? Sahte Windows yazılımına maruz kalmış olabilirsiniz. Hatalar sonrası temiz kurulum yapmayı denediniz m
Windowsu kurulumu onlar yapıyormuş, fakat sonrasında biz orjinal kurdum yine aynı

Sıfırdan kendiniz Windows kurmayı deneyin. Geçtiğimiz aylarda aldığımız sisteme kurdukları Windows'u MBR olarak kurmuşlar. Secure Boot açamıyorduk mesela. Yeni sistemlere GPT kurulması gerektiğini bilmeyen teknisyenleri var sanırım. Bir de BIOS sıfırlamayı öneriyorum. Bazen RAM'ler uyumsuz çalıştığında kurtarma moduna girdiği oluyordu. XMP açıksa kapatın bir de öyle deneyin. Ayrıca kurtarma moduna girdiğinde girme sebebibi gösteriyor Windows. Onu da atabilirseniz daha yardımcı olabiliriz.

Ben sıfırdan kurdum Windows'u fakat hala aynı

Son düzenleme:
O zaman değişim/iade talebi oluşturmayı deneyin. Herhangi bir olumsuz dönüşte Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurabilirsiniz.
Aradan iki hafta geçtiği için iade alcaklarını düşünmüyorum. İtopya biraz bencil bir firma. Yapacakları maksimum "Sorunlu parçayı tespit ettik ve ilgili servise yolladık" gibisinden bir açıklama olur. Parçanın tamir edilip edilmeyeceği de ayrı bir gizem. Olan konu sahibinin bekleyeceği 1 aya kaybedeceği zamana olur.

Aradan iki hafta geçtiği için iade alcaklarını düşünmüyorum. İtopya biraz bencil bir firma. Yapacakları maksimum "Sorunlu parçayı tespit ettik ve ilgili servise yolladık" gibisinden bir açıklama olur. Parçanın tamir edilip edilmeyeceği de ayrı bir gizem. Olan konu sahibinin bekleyeceği 1 ay kaybedeceği zamana olur.
Hocam 14 günü geçtiği için iade almayabilirler ama sonuçta kusurlu bir ürün satmışlar ve sorunu tespit edip düzeltmekle yükümlüler. Doğrudan Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurması da doğru olmaz. Zaman kaybı gibi düşünebilirsiniz ama şahsen ben kusurlu ürün kullanacağıma 1 ay beklemeyi yeğlerim.

Aradan iki hafta geçtiği için iade alacaklarını düşünmüyorum. İtopya biraz bencil bir firma. Yapacakları maksimum "Sorunlu parçayı tespit ettik ve ilgili servise yolladık" gibisinden bir açıklama olur. Parçanın tamir edilip edilmeyeceği de ayrı bir gizem. Olan konu sahibinin bekleyeceği 1 aya kaybedeceği zamana olur.

Maalesef ki öyleler daha bilgisayarı aldığımdan beri bir oyun bile oynayamadım.

O zaman değişim/iade talebi oluşturmayı deneyin. Herhangi bir olumsuz dönüşte Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurabilirsiniz.

Öyle yapmayacağım umarım değişim olur daha bir kez bile oyun oynamadığım bozuk bir bilgisayar yolladılar😀

Hocam 14 günü geçtiği için iade almayabilirler ama sonuçta kusurlu bir ürün satmışlar ve sorunu tespit edip düzeltmekle yükümlüler. Doğrudan Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurması da doğru olmaz. Zaman kaybı gibi düşünebilirsiniz ama şahsen ben kusurlu ürün kullanacağıma 1 ay beklemeyi yeğlerim.

Kasayı götürdüm yazılımsal sorunu çözüldüğünü belirttiler fakat hala sorunları devam ediyor düzeldiğini ve bir daha yaşamam diye de belirttiler fakat hala yaşıyorum elimden geldiği kadarıyla uğraşırım çünkü doğum günü hediyem ve maddi durumumuz iyi değil

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı