İtopya'dan alınan sistemin içindeki ekran kartı bozulunca nereye gönderilmeli?

askeladd_5

Femtopat
İtopya'dan 1.5 ay önce hazır sistem almıştım. Ekran kartım bozuldu. GPU penta teknoloji garantiliymiş.
1.ekran kartını kime göndermeliyim?
2.bende sadece fatura var garanti belgesi yok. Sorun olur mu? Faturada tüm sistemin parcaları var.
3.sitenin ürün kabul ve teslim koşulları bölümünde "90 gün içerisinde servisimizden alınmayan ürünlerde sorumluluk kabul edilmez" yazıyor. Bu kısmı tam olarak anlayamadım.
Şimdiden vakit ayıran herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İtopyayı arayıp destek alabilirsin. Onlar servise gönderirse biraz daha uzun sürer ama daha kolay olur süreç.

1. İtopya ile iletişime geçip onlara iade/değişim sağlaman gerek.
2. Olmaz.
3. servise bıraktığınız ürünü 90 gün içinde geri almazsanız ürün hakkında sorumluluk almıyorlar yani 90 gün içinde gidip geri alman gerek ürününü.

1. İtopya ile iletişime geçip onlara iade/değişim sağlaman gerek.
2. Olmaz.
3. servise bıraktığınız ürünü 90 gün içinde geri almazsanız ürün hakkında sorumluluk almıyorlar yani 90 gün içinde gidip geri alman gerek ürününü.
Genelde fatura yetiyor fakat firmanın yasal olarak garanti belgesini isteme ve garanti belgesi yoksa garanti kapsamına almama hakkı var.

İtopya'yayla iletişime geçin onlar garanti sürecini yönlendirir. 90 gün muhabbeti de şöyle, mesela ürünü garantiye gönderdiniz adamlar tamir etti veya değiştirdi ama 90 gün boyunca ilgilenmediniz gidip almadınız. O zaman ürün kaybolur veya başına birşey gelirse biz karışmayız, zamanında ilgilenin diyorlar.

Satın alım ve iade onarım falan aynı yerde olacağı için fatura yeterli olur büyük ihtimal. En kötü e-fatura falan isteyebilir.
Dostum dediğim gibi genelde firmalar faturayla yapıyor ama yasal olarak garanti belgesi isteme hakları var. Bu sebeple arkadaş itopyaya göndersin, kafası rahat etsin.

Geri
Yukarı