İtopya'dan baktığım ürüne zam geliyor

• Konuyu başlatan Zwsup
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 407

Zwsup

Decapat
Daha fazla  
İtopya'dan üçüncü bir monitör olarak Gigabyte'ın 34 inç Ultra wide bir monitörünü beğendim. Siteye gün için 5 6 kez girdim aynı şeye bakmak için ve bu sabah tekrar baktım akşam baktığımda fiyatı 14K'den 18k ya çıktı. Bu durumu aynı şekilde almak istediğim klavye ve ekran kartında da yaşıyorum. Ekran kartını almaya karar verdiğimde 33 gibi bir fiyatı vardı siteye yine gün içinde 5 6 kere girince akşamına fiyatı arttı. Aynı şekilde istediğim klavye 2,5K idi ama ben bakmaya başladıktan sonra 4.7 oldu sonrasında 3.7'ye geri düştü bu neden böyle oluyor?

Hiçbir fikrim yok acaba biri ürünü incerken onları kaç kişinin kimin falan incelediğini görüp AA bu ürünü alacak hemen zamlayalım gibisinden bir şey mi yapıyor :d

İtopya'dan üçüncü bir monitör olarak Gigabyte'ın 34 inç Ultra wide bir monitörünü beğendim. Siteye gün için 5 6 kez girdim aynı şeye bakmak için ve bu sabah tekrar baktım akşam baktığımda fiyatı 14K'den 18k ya çıktı. Bu durumu aynı şekilde almak istediğim klavye ve ekran kartında da yaşıyorum. Ekran kartını almaya karar verdiğimde 33 gibi bir fiyatı vardı siteye yine gün içinde 5 6 kere girince akşamına fiyatı arttı. Aynı şekilde istediğim klavye 2,5K idi ama ben bakmaya başladıktan sonra 4.7 oldu sonrasında 3.7'ye geri düştü bu neden böyle oluyor?
Sorumlusu itopya değil ekonomi.

Türkiye simulasyonuna hoş geldin. Buralarda yeni misin?

Aynı şeyi farklı alışveriş sitelerinde çok yaşadım. Arkadaşların dediği gibi bunun sorumlusu onlar değil Türkiye. Cogunlukla ürünlerin fiyatlarını güncellemeyi unutuyorlar ve bu durum yaşanıyor.

Ben bunun hala ekonomiden dolayı olduğunu düşünmüyorum. Evet ekonomi çok kötü durumda ve öyle devam ediyor ama her baktığım ürüne de olmaz ki bu arkadaşlar ben neye bakarsam bakayım ya aynı gün içinde ya da sonraki güne zam geliyor.

Ben bunun hala ekonomiden dolayı olduğunu düşünmüyorum. Evet ekonomi çok kötü durumda ve öyle devam ediyor ama her baktığım ürüne de olmaz ki bu arkadaşlar ben neye bakarsam bakayım ya aynı gün içinde ya da sonraki güne zam geliyor.

Eğer çok baktığınız için alıcı diyip fiyat yükseltildiğini düşünüyorsanız. Gizli sekme ve VPN ile dolaşım yapın. Fark varsa belli olacaktır.

Büyük ihtimal ürünlerin fiyatını dövize endekslemişler. Kur da dalgalanma oldukça ürünlerinde fiyatı dalgalanıyo. Ayrıca saat 17:00' de serbest piyasa kapandığı için gece yaşanacak kur şoku ihtimaline karşı kuru en yüksek seviyede çekip ertesi güne o şekilde hazırlarlar. O sebepten akşama doğru fiyatlar yükselir.

Yeni konular

Geri
Yukarı