İtopya'dan sorunlu gelen sistem

Eren Özkaya

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, İtopya'dan aldığım sistem de hem CPU fanı çok sesli çalışıyor hem de Power'dan aşırı fazla ses geliyor.
Bende ürünü servise mi göndersem yoksa direkt iade mi etsem diye düşünüyorum şu anda. Ama ürünlerimi alalı 1 ay oldu İtopya'da 14 gün içinde iade edebilirsiniz diyor.
Ama teknolojik aletlerin 6 ay boyunca iade edilebildiğini okumuştum bir yerde doğru mu bu? Aldığım sistem bu.

1671549335595.png

Şu an aynı sistemin neredeyse aynı fiyatda daha iyi versiyonu var. Sizce ne yapmalıyım iade edip bu sistemi mi almalıyım ve iade edebilir miyim?
Yoksa THH'ye başvurup bu sistemin bununla değiştirebilme hakkım var mı? İkisi de aynı sistem güya kasım indirimlerinde aldım ama şu an hem daha iyi hem de Game Pass ve Windows hediyeli. Napmalı sizce?
ALPHA-PLUS/AMD Ryzen 5 5500/GIGABYTE GeForce RTX 3050 EAGLE GDDR6 8GB/16GB DDR4/500GB NVMe M.2 SSD/Windows 11 Home SL + Game Pass for PC/Geforce RTX RayTracing PC |ITOPYA.COM
Aynı adlı yeni sistemde burada.

Merhaba arkadaşlar, İtopya'dan aldığım sistem de hem CPU fanı çok sesli çalışıyor hem de Power'dan aşırı fazla ses geliyor.
Bende ürünü servise mi göndersem yoksa direkt iade mi etsem diye düşünüyorum şu anda. Ama ürünlerimi alalı 1 ay oldu İtopya'da 14 gün içinde iade edebilirsiniz diyor.
Ama teknolojik aletlerin 6 ay boyunca iade edilebildiğini okumuştum bir yerde doğru mu bu? Aldığım sistem bu.

Eki Görüntüle 1608352

Şu an aynı sistemin neredeyse aynı fiyatda daha iyi versiyonu var. Sizce ne yapmalıyım iade edip bu sistemi mi almalıyım ve iade edebilir miyim?
Yoksa THH'ye başvurup bu sistemin bununla değiştirebilme hakkım var mı? İkisi de aynı sistem güya kasım indirimlerinde aldım ama şu an hem daha iyi hem de Game Pass ve Windows hediyeli. Napmalı sizce?
ALPHA-PLUS/AMD Ryzen 5 5500/GIGABYTE GeForce RTX 3050 EAGLE GDDR6 8GB/16GB DDR4/500GB NVMe M.2 SSD/Windows 11 Home SL + Game Pass for PC/Geforce RTX RayTracing PC |ITOPYA.COM
Aynı adlı yeni sistemde burada.

Eğer arızalı ise her türlü iade edebilirsiniz 14 gün kuralı işlemiyor. İtopya destek ile görüşün.

Bende yakın zamanda tüketici mahkemesine başvurmuştum. Karar metninde 6 ay içerisinde arıza olursa müşterinin hakları yazıyordu. Görselde ekliyorum.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    96,2 KB · Görüntüleme: 29
Teknolojik aletlerde 6 ay gibi bir iade süresi söz konusu değil. Mesafeli satış yönetmeliği kapsamında (halk deyimiyle internet ortamında) satın alınan tüm ürünlerde (kişiye özel yapılmış ve hijyenik unsur taşıyan ürünler hariç) ürünün tüketiciye ulaşmasından itibaren ürüne bizzat tarafınızdan zarar verilmediği sürece 14 günlük koşulsuz şartsız iade hakkına sahipsiniz.

Ayıplı (kusurlu) ürünlerde ise 14 günlük süre geçirilmiş olsa bile sonradan ortaya çıkan ayıp söz konusu olduğunda tüketici tarafından tespit edilir edilmez satıcıya & üreticiye derhal bildirim yapılmalıdır. Bu durumda ayıptan kaynaklı olarak iade gibi bir hakkınız olduğu gibi ürünün tamirini, ayıp oranında bedelde indirim de isteyebilirsiniz. Bunlar size yasal olarak tanınmış haklardır. Satıcı veya üretici tüketiciyi bu seçimlik haklardan birisini kullanmaya zorlayamaz. Tamamen tüketicinin insiyatifindedir. Dolayısıyla ürününüzde kusur olduğunu düşünüyorsanız (ki anlattığınız kadarıyla düşünüyorsunuz) seçimlik haklarınızı kullanabilirsiniz.​

Servis yasal olarak maksimum 21 iş günü sürebilir, gelen sonuca göre satıcıya bildirip iletişime geçmeniz arama şansınız varsa aynı gün, mail ile 3 5 günde geri dönüş alırsınız.
Affınıza sığınarak düzeltmek istiyorum. Satış sonrası hizmet yönetmeliğinde azami tamir süresi 21 iş günü değil 20 iş günüdür. 1 iş günü süreci 2-3 gün uzatabileceği gibi kısaltabilir de. @Eren Özkaya

Geri
Yukarı