İtopya'dan Teknopanda hazır sistem alınır mı?

Mpk islemcilerin yaninda fan ayri bir sekilde kutulu olarak gonderiliyor.
Her satıcı göndermiyor malesef.
Screenshot_1.png

Hazır sistemlerde soğutucu yok mu? X serisinden de olsa stok soğutucu takmazlar mı hazır sistem olduğu için? Sistemde en az SSD, kasa ve PSU değişse yeterlidir bence.

Hocam en az SSD, kasa ve PSU değişecek. Neden hazır sistem düşünüyorsunuz? Parça parça toplayarak daha iyi sistem yapılabilir. Youtube'de trilyonlarca montaj videosu da var ki, Technopat'ın bile montaj videosu var.
Hocam kasa olarak THERMALTAKE Versa J25 Tempered Glass RGB 650W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa yeterli olur mu? İyi bir marka mı? PSU sunda falan sorun var mı?

Hocam kasa olarak THERMALTAKE Versa J25 Tempered Glass RGB 650W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa yeterli olur mu? İyi bir marka mı? PSU sunda falan sorun var mı?
Güzel duruyor fakat 1000 TL civarında ona vereceğinize ayrı ayrı almanız daha mantıklı.
Kasa 320 TL
Anakart 490 TL
RAM 550 TL
PSU 550 TL
İşlemci(Stok Fanlı) 1480 TL
SSD 440 TL
3830 tuttu. Bu da ekran kartı 2800 TL tuttu. Toplam masraf yaklaşık olarak 6635 TL çıktı. Artan parayla kasa fanı veya çekirdek kola yapabilirsiniz.

Güzel duruyor fakat 1000 TL civarında ona vereceğinize ayrı ayrı almanız daha mantıklı.
Kasa 320 TL
Anakart 490 TL
RAM 550 TL
PSU 550 TL
İşlemci(Stok Fanlı) 1480 TL
SSD 440 TL
3830 tuttu. Bu da ekran kartı 2800 TL tuttu. Toplam masraf yaklaşık olarak 6635 TL çıktı. Artan parayla kasa fanı veya çekirdek kola yapabilirsiniz.
Çok teşekkürler hocam ama kasayı ve ssdyi değiştiririm büyük ihtimal çünkü açık konuşmak gerekirse ayrı ayrı almaktan çekiniyorum çok teşekkürler yinede

Alınır bence pintipanda’nın kurduğu sistem.

Kardeşim neden daha iyisini alma imkanı varken düşük sistem alayım sorunu kendine sormuyorsunuz?

10 15 dakikalık araştırma ile beklemeden.

işlemci: Ryzen 5 3600 1500 TL'ye istediği yerden alabilir.
.

anakart: en uygunlarından ama işini rahatlıkla görecektir. .

RAM: + Olarak 3200MHz .

SSD: WD Blue, 500GB, Dahili PC SSD, SATA M.2 - WDS500G2B0B: Amazon.com.tr.

kasa: RGB olmazsa 500'e de çok kaliteli kasalar alabilir. Aerocool Airhawk Duo Cam Yan Panel Adreslenebilir Duo RGB Fiyatı.

PSU: .

Ekran kartı hariç 3850 TL bu fiyat kesinlikle düşer. Kasadan SSD'den vs 3500'e kadar çekilebilir bir fiyat kampanyasız zor çünkü dolar Euro her dakika artıyor. Bahsedilen sistem fiyatı bile değişmiş sanırım 7000 TL'ye gelmiş.

RTX 2060 Super ekran kartları 3500TL'den başlayıp gidiyor. İyi düşünüp bazı ürünleri uzun ömürlü almak lazım.

Çok teşekkürler hocam ama kasayı ve ssdyi değiştiririm büyük ihtimal çünkü açık konuşmak gerekirse ayrı ayrı almaktan çekiniyorum çok teşekkürler yinede
Ayrı ayrı almaktan çekinecek bir durum yok. Size daha iyi bir sistem sunuyorum, montaj sizi korkutmasın. Yine de karar sizin.

Bence sistemin fiyatı yüksek, R5 3600 ve RX 5600XT'li bir sistemi daha uyguna topliyabilirsin. Aynı SSD bende var, yaklaşık 2 aydır kullanıyorum bir sorun yaşamadım. Ancak genel olarak kronik sorunlu olduğu görüşü hakim. PSU kesinlikle değişilmeli.

Bence sistemin fiyatı yüksek, R5 3600 ve RX 5600XT'li bir sistemi daha uyguna topliyabilirsin. Aynı SSD bende var, yaklaşık 2 aydır kullanıyorum bir sorun yaşamadım. Ancak genel olarak kronik sorunlu olduğu görüşü hakim. PSU kesinlikle değişilmeli.
Hocam teşekkürler yardımınız için, kasayı değiştireceğim beraberinde psu da thermaltake markasına dönecek öbür arkadaşlar bi sorun olmadığını söyledi, ekran kartı olarak amdyi pek tercih etmiyorum ancak bi göz atarım teşekkürler :)

Geri
Yukarı