İtopya'ya açmış olduğum dilekçede 'savunma geldi' yazıyor

YamukAdam

Hectopat
Makaleler
4
1 ay önce açmış olduğum dilekçe sonunda "savunması geldi" yazıyor. Bundan sonraki işlemimiz ne olmalı? Kaymakamlığa mı gidilmeli yoksa beklemeli miyim? Çok şükür iadeye doğru gidiyoruz. Sonucu daha öğrenmedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Savunma size değil, tüketici hakem heyetine yapılır. Bu aşamada sadece beklemeniz gerekir. İadeye doğru da gidebilirsiniz, farklı yöne de gidebilirsiniz.

Tüketici hakem heyetinin kararını bekleyin, ilerleyen günlerde aynı yerden sonucu görebilirsiniz.

Tüketici Hakem Heyeti'ne mi başvurdunuz? Eğer öyleyse firmanın 30 günlük savunma hakkı var. Tabi ki son gün savunmalarını veriyorlar. Daha sonra karar açıklanacak. Sonrasında itiraz etmek isteyen taraf 15 gün içinde tüketici hakları mahkemesine başvurabilir.

Peki iade kararı çıkarsa nasıl göndericez? Parayı atıcaklarına dair belge var mı?
İade kararıyla beraber firma size borçlu sayılır. Borçlarını ödemezlerse, ki karardan sonra mahkeme yoluna başvurmazlarsa büyük ihtimal öderler, siz de borca aykırılık hükümlerine göre hakkınızı aramaya devam edersiniz.

Hakkın doğruysa ve satıcıya açtığınız için THH lehinize sonuç verecektir. Ben servise açmıştım son THH başvuruyu olumsuz olmuştu, satıcı açmamım doğru olduğunu yazmıştı bilirkişi.

Geri
Yukarı