İTunes konum yanlışlığı

Turgut Emre

Kilopat
İTunes üzerinden bilgisayarımı yetkilendirmek istiyorum ancak telefona kod gelmeden önce şu an ki konumum değil çok alakasız bir yerlerden "Cihazınıza bağlanmak isteniyor." deniyor. Yani şu an bulunduğum konum gelmesi gerekirken başka bir şehir geliyor. Sebebini bilen ya da yaşan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen o şekilde.
Kabloyu bağlayıp Itunes'e girdikten sonra konum sormaz ki. Bilgisayarı yetkilendir dersin. Beşten fazla yetkilendirme yapmadıysan direk şifreni girip yapabilirsin. Ekran görüntüsü alabiliyorsan alır mısın görmek için?

Bilgisayarı yedeklemek için kablo taktım. Bilgisayarı yetkilendirin dedi bende tamam dedim ve telefona bir konum geldi. Benim bulunduğum yerden çok başka bir yer. Ben bunun sebebini öğrenmek istiyorum.

Ben kendi cihazımıda denedim ama konum sormadı hiç. İnternette de biraz araştırdım ama konum sormayla ilgili birşeyle karşılaşmadım maalesef. İstersen Apple destek hattını bir ara onlar daha sağlıklı cevap verebilirler.

Benzer şey benim başıma da geliyor. Ama yetkilendirme ile alakası yok. Apple hesabımda iki adımlı doğrulama açık. Bilgisayardan Apple hesabıma girmek istediğime telefonuma onay kodu geliyor, ama ben İzmir'de oturuyorken örneğin "Hesabınıza Antalya'dan giriş yapılıyor. Onaylıyor musunuz?" diye onay istiyor telefon (Aynen böyle yazmıyor tabii ama demek istediğim o). Onaylayınca da malum 6 haneli kodu veriyor. Giriş yaparken sıkıntı olmuyor tabii ki. Ama konu sahibininkiyle benzer bir durum söz konusu.
Bence bunun GPS'in açık olup olmamasıyla alakası var. Benim telefonumda konum bulma devre dışı. Hesabımda da ülke Türkiye olarak ayarlandığından onay isterken Apple hesabıma rastgele bir ilden giriş yapıldığını gösteriyor. Benim fikrim bu yönde.

Bana da 600 KM ötede bir şehrin adı çıkıyor. :)

Bir kere de Çin'de bir şehir çıkmıştı. Ben hiçbir yerden giriş yapmamıştım. O zaman hesabımı çalmaya çalışmışlardı sanırım. Ekrana kod gelince anlamıştım durumu. İki aşamalı doğrulama olmasa adamlar bütün bilgileri çekecekler. Nasıl ellerine geçirdiklerini ise hala anlamış değilim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı