Çözüldü iTunes iPhone'u Göremiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BumbleBee

Kilopat
Merhaba Technopat ailesi. iPhone'u bilgisayara bağlayıp iTunes'a giriyorum ama iTunes telefonu görmüyor.
Acaba cihaz ayarlarında değiştirmem gereken bir ayar olabilir mi diye düşünüyorum.
iTunes sürümü günceldir. Ne yapmamı önerirsiniz? Telefonu sıfırlamadan sorunu çözebilirsek iyi olur. :)

Merhaba Technopat ailesi. iPhone'u bilgisayara bağlayıp iTunes'a giriyorum ama iTunes telefonu görmüyor.
Acaba cihaz ayarlarında değiştirmem gereken bir ayar olabilir mi diye düşünüyorum.
iTunes sürümü günceldir. Ne yapmamı önerirsiniz? Telefonu sıfırlamadan sorunu çözebilirsek iyi olur. :)
Kabloda temassızlık olabilir mi?
USB portunu değiştir, başka porta tak.

Sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Geçen gün iTunes telefonu görüyordu.
Ben de az yaşamadım değil, USB portunu değiştirince oluyordu. Benim kablom kırık, kopuk gibiydi, oynayınca geçiyordu.
İTunes görev yöneticisinden kapat, eğer diğer iPhone jailbreak yazılımı kullandıysan sorun olabilir.
iReb örnek olabilir.

Ben de az yaşamadım değil, USB portunu değiştirince oluyordu. Benim kablom kırık, kopuk gibiydi, oynayınca geçiyordu.
İTunes görev yöneticisinden kapat, eğer diğer iPhone jailbreak yazılımı kullandıysan sorun olabilir.
iReb örnek olabilir.
Hiç jailbreak kullanmadım. Kabloda değil de belki bilgisayarın USB portunda sorun olabilir. Ama dediğim gibi bir iki gün önce iTunes telefonu görebiliyordu. Telefon ayarlarını biraz kurcaladığım için ayarlarla alakalı olabileceğini düşünüyorum.

Biraz araştırdım ve şu program ile gerekli sürücüleri yüklemeye karar verdim. Aşağıdaki sitedeki yazılım hakkında bir bilginiz var mı?
www.copytrans.net

Hiç jailbreak kullanmadım. Kabloda değil de belki bilgisayarın USB portunda sorun olabilir. Ama dediğim gibi bir iki gün önce iTunes telefonu görebiliyordu. Telefon ayarlarını biraz kurcaladığım için ayarlarla alakalı olabileceğini düşünüyorum.

Biraz araştırdım ve şu program ile gerekli sürücüleri yüklemeye karar verdim. Aşağıdaki sitedeki yazılım hakkında bir bilginiz var mı?
www.copytrans.net
iTunes'i güncelle veya yeniden kur. O yazılımı bilmiyorum.

iTunes'i güncelle veya yeniden kur. O yazılımı bilmiyorum.
iTunes son sürüm. Kaldırıp yeniden yükledim ama yine sorun çözülmedi.
Şimdi sorun şu şekilde. iTunes iPhone'u görüyor ama yedekleme yapamıyorum.
Hata şu şekilde:
Yedekleme oturumu başarısız olduğu için iTunes iPhone'u yedekleyemedi.

@Recep Baltaş konuya bakabilir misiniz?
Yedekleme yapmamasının telefon ayarlarından kaynaklanabileceğini düşünüyorum. Yedekleme sorunu çözebilecek telefonu sıfırlama seçeneği sizce hangisidir?

Son düzenleme:
Yedekleme sorununu telefonun ayarlar bölümünden iCloud yedeklemelerini açarak çözebilirsin.

iTunes bağlantı problemin için ise şu yolu izleyebilirsin;

iOS aygıtınız güvenmeyi seçtiğiniz bilgisayarları hatırlar.
Bir bilgisayara veya başka bir aygıta artık güvenilmesini istemiyorsanız iPhone, iPad veya iPod touch'ınızda gizlilik ayarlarını değiştirin. Ayarlar > Genel > Sıfırla > Konum ve Gizliliği Sıfırla'ya gidin. Önceden güvenilen bir bilgisayara bağlandığınızda, Güven uyarısı söz konusu bilgisayara güvenilmesini isteyip istemediğinizi sorar.

Yedekleme sorununu telefonun ayarlar bölümünden iCloud yedeklemelerini açarak çözebilirsin.

iTunes bağlantı problemin için ise şu yolu izleyebilirsin;

iOS aygıtınız güvenmeyi seçtiğiniz bilgisayarları hatırlar.
Bir bilgisayara veya başka bir aygıta artık güvenilmesini istemiyorsanız iPhone, iPad veya iPod touch'ınızda gizlilik ayarlarını değiştirin. Ayarlar > Genel > Sıfırla > Konum ve Gizliliği Sıfırla'ya gidin. Önceden güvenilen bir bilgisayara bağlandığınızda, Güven uyarısı söz konusu bilgisayara güvenilmesini isteyip istemediğinizi sorar.
Dediklerinizi yaptım fakat hala iTunes üzerinde yedekle seçeği aktif değil.
iTunes'un yanında yüklü olması gereken başka yazılımlar var mıdır?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı