Rehber İyi Bir Gaming PC Toplamak

Rehber Yararlı Mı?

• Oy verenlerin toplamı
    67
Nabza göre şerbet verilir saistem toplarken.
Arkadaşlar da demiş zaten bütçe diye.
Bütçe belli değilse sistem toplanamaz.

Rehber güzel olmasına güzel ama yüzeysel ben böyle bir işe girişseydim 7 tane rehber çıkartırdım buradan ama girişmem çünkü yeterince bilgi var bu konuda.

Dediğim gibi 7 tane parça inceleyip bu kadar kısa olması olmamış.
Geliştirlebilir işaretliyorum. :)

Bir hata gördüm düzeltin isterseniz.
Ben de bir hata daha doğrusu saçmalık gördüm neden 9.nesil önermiyorum dediğiniz halde 9.nesil önerdiniz?

2800 TL'ye 9.nesil önereceğine 10.nesil önerseydi keşke.
Mesela 10600K?

Konu faydalı ve bilgilendirici olmuş. Giriş seviyesi sistemler için 1x8 GB, orta ve üst seviye için minimum 2x8 GB ve üstü olmalı RAM'ler. RAM'i sonradan ikilerim demeyin, baştan iki tane alın.

Eksiler:
1- ışlemci kısmı. Gaming sistem adı altında giriş seviyesinde 3100 orta seviyede 2600 önermişsin. Ama oyun kısmında 3100 daha üst bir işlemci.

2-SSD kısmında Samsung'a yönelin yerine düzgün markalar konusunu biraz daha açabilirdin. Örnek WD Blue, Kingston HyperX ya da A2000 gibi.

Onun dışında faydalı bir rehber.

Hocam bu işemcilerde nesil olayı ne oluyor aydınlatır mısınız?
Şöyle anlatayım. Intel nesil başına %5 (fazlası veya daha düşüğü) şeklinde performans artışı koyuyor. Fakat 1.Nesil ile 2.Nesil arasında %20-35' lik büyük bir fark var. Veya şöyle anlatayım. Z170 chipset en fazla 7.Nesil Intel i7-7700K destekliyor. Veya Z490 chipsete 8&9.nesil işlemci takamazsınız soket olmaz. Chipset, soket yapısı, C/T nesil ilerledikçe değişiyor.

Dosya Ekleri

• pc.png
    pc.png
    212,9 KB · Görüntüleme: 30
Uygun bütçeli bu sistem için bir öneriniz veya bir düzeltmeniz var mı?
Ekran kartı ikinci el RX580 olacak.
PSU pek iyi değil. RX500 serisi eskide kaldı artık. RX5600XT veya RX5500XT bütçeniz yetiyorsa alın veya GTX 1650 SUPER. Kasalar hakkında pek bilgim yok kusura bakmayın. RAM' i sonradan mutlaka 16GB yapın.
Öncelikle teşekkürler. Dediklerinizin hepsini karşılayan en ucuz sistemi toplayıp paylaşabilme gibi bir şansınız var mı?
Hocam böyle konularda pek iyi yapamam bütçeye iyi sistem sığdırma :D. QP Bilişim, GameGaraj bakabilirsiniz. Şu modele bi' göz atın:

2800 TL'ye 9.nesil önereceğine 10.nesil önerseydi keşke.
Mesela 10600K?
Gayet iyi işlemci hocam 10600K :D. i7-9700 artık önermiyorum :).
Rehber güncelliğini yitirmiştir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı