İyi bir temizlik için temizlikçi yeterli mi?

sayin

Hectopat
Merhaba,

3 yıldır stüdyo dairede yaşıyorum, elimden geldiğince temizlik yapıyorum ama tabii "kadın eli" değmiş gibi olmuyor. Acaba temizlikçi ablalardan çağırsam eve duvarları, duvar diplerini, cam kenarlarını, camları, kapı altlarını, kapıları tamamen güzelce siler mi yoksa üstün körü geçer mi? Diğer bir seçenekte firmalar ile konuşmayı düşünüyorum da maliyetli olur. Evim 25 m2 şu şekil bir şey:

Bir de tahmini maliyeti ne olur?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2024-05-21 saat 16.41.39_d989bd3b.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-05-21 saat 16.41.39_d989bd3b.jpg
    153,1 KB · Görüntüleme: 34
  • WhatsApp Görsel 2024-05-21 saat 16.41.53_ccb1bac4.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-05-21 saat 16.41.53_ccb1bac4.jpg
    138,8 KB · Görüntüleme: 31
  • WhatsApp Görsel 2024-05-21 saat 16.43.49_8d09bc3c.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-05-21 saat 16.43.49_8d09bc3c.jpg
    99,2 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

3 yıldır stüdyo dairede yaşıyorum, elimden geldiğince temizlik yapıyorum ama tabii "kadın eli" değmiş gibi olmuyor. Acaba temizlikçi ablalardan çağırsam eve duvarları, duvar diplerini, cam kenarlarını, camları, kapı altlarını, kapıları tamamen güzelce siler mi yoksa üstün körü geçer mi? Diğer bir seçenekte firmalar ile konuşmayı düşünüyorum da maliyetli olur. Evim 25 m2 şu şekil bir şey:

Bir de tahmini maliyeti ne olur?
Bir tane temizlikçi 2, bilemedin 3 saatte tamamlar burayı ve yaklaşık 1200 TL tutar gibime geliyor. Çok güzel bir evin var. Kirası ne kadar? Büyükşehirlerden birinde mi yaşıyorsun? Bir de stüdyo dairelerinin artısı eskisi nedir sence?

Küçücük yer, fazla masraflı olmaz. Önce oturduğun apartmandaki komşularına bak. Onların temizlikçileri olabilir hatta direkt onlardan bile yapacak bulabilirsin.

Bir tane temizlikçi 2, bilemedin 3 saatte tamamlar burayı ve yaklaşık 1200 TL tutar gibime geliyor. Çok güzel bir evin var. Kirası ne kadar? Büyükşehirlerden birinde mi yaşıyorsun? Bir de stüdyo dairelerinin artısı eskisi nedir sence?
Merhaba, bugün bir kadınla görüştüm 1000TL dedi bakacağım artık. Teşekkür ederim bu arada, kirası 4000TL fakat Ağustos'ta zam dönemim geliyor 3 yıldır bu evdeyim o yüzden düşük kiram şu an. Sakarya'da yaşıyorum maalesef. Artı eksiye gelirsek kalabalık bir grup geldiğinde bi şekilde sığıyoruz elbet tabi ama konforlu olmuyor. Kesin yataklı kanepe alman gerekiyor. Zaman geçtikçe sürekli tek odada yaşamak bunaltıyor. Ben yavaş yavaş bunaldım ama piyasadan dolayı malum çıkamıyorum. Bir de yemeği vs. yattığın yerde yaptığın için her şey kokabiliyor bu yüzden de kızartma yaptığında falan problem yaşıyorsun.
Küçücük yer, fazla masraflı olmaz. Önce oturduğun apartmandaki komşularına bak. Onların temizlikçileri olabilir hatta direkt onlardan bile yapacak bulabilirsin.
1000TL fiyat aldım, yaptıracağım sanırım en azından denemiş olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı