İyi bir üniversite için iyi bir lise şart mı?

Etkisi yoktur yalan da söylemiyorum. Dünyanın en iyi lisesine de gitsen içinde istek olmadıktan sonra çalışmazsın veya o iyi liseler de bir işine yaramaz. Ben de meslek lisesi çıkışlıyım şu an yurt dışında okuyorum. Fen lisesi okumuş arkadaşım da var hiç üniversite okumamış veya istediği yerleri kazanamamış. Cevabı kendiniz vermişsiniz altta, kişinin tamamen kendinde bitiyor.

Peki özel ders dershaneye gitse iyi sonuç alabilir mi?

İsteğe bağlı, YouTube gibi bir nimet varken ne kadar gerek bunlara bilmiyorum. İsteği olan özel ders ve dershane olmadan da iyi sonuç alabilir.

Alabilir değil mi zaten ben sayısal sınava gireceğim ve Matematik fen gibi sayısal derslerim çok iyi
Annemler kazanamayacağımı söylüyor.

Alabilir değil mi zaten ben sayısal sınava gireceğim ve Matematik fen gibi sayısal derslerim çok iyi
Annemler kazanamayacağımı söylüyor.
Alabilir. Sayısal derslerinizin iyi olduğunuzu düşünüyorsanız günlük düzenli çalışmayla rahatça kazanırsınız.

Hayat, hangi raya oturtulursa, Tren gibi o ray üzerinde gider. Varsayımlar hep hayal kalır.

Her fen lisesine giden iyi üniversite kazanmıyor.

Bir önemi yok. Üniversitede okurken göreceksin ki herkes fen lisesinden gelmiyor. Benim dönemimde ortalama anadolu lisesinden gelen de fen lisesinden gelen de meslek lisesinden gelen de vardı. Senin çabana bağlı kısaca.

Bir önemi yok. Üniversitede okurken göreceksin ki herkes fen lisesinden gelmiyor. Benim dönemimde ortalama anadolu lisesinden gelen de fen lisesinden gelen de meslek lisesinden gelen de vardı. Senin çabana bağlı kısaca.

Gerçekten mi? Matematik fen gibi sayısal derslere çok çalışan özel ders vb. takviyeler ile sınava girse rahatça kazanabilir mi? Yoksa %5 olasılık ile kazanma oranı mı var?

Gerçekten mi? Matematik fen gibi sayısal derslere çok çalışan özel ders vb. takviyeler ile sınava girse rahatça kazanabilir mi? Yoksa %5 olasılık ile kazanma oranı mı var?
Hocam sayısal alandan gireceksiniz büyük ihtimal, özel ders'e gerek var mı yok mu orası sizin bileceğiniz iş fakat, Ben üniversitede okurken Türkiye'de açık liseden gelenler, meslek lisesinden gelenler, sağlık, fen ve anadolu liselerinden gelenler vardı. 2 yıllık üniversiteyi DGS ile 4 yıllık yapıp gelen de vardı. Anlayacağınız lise önemli değil neden inanmak istemeyip soruyorsunuz hala anlamıyorum?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…