İyi insan olmanın yararını görmedim

ruzgarrmert

Femtopat
Daha fazla  
İyi geceler, içimi açmak istedim biraz. Şu yaşıma kadar hep iyi, yardımsever, güleryüzlü insan oldum. Etrafıma hep neşeler saçtım, herkese haddinden çok anlam yükledim. Son zamanlarda yaşadıklarım beni ilk kez bu kadar üzdü. Şu zamana kadar iyi olmanın bana, beni üzmekten başka hiçbir etkisi olmadı. Ancak ne zaman kötü oldum o zaman her şey iyi olmaya başladı. Hiç kimseye değer vermemek, hiç kimseyi fazla sevmemek... Herkese hak ettiğini gibi davranmalıyız, bence. Öyle yazayım dedim, belki de yanlış yapmışımdır. Tekrardan iyi geceler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi, yardımsever, güler yüzlü olmak insanın içinden gelir ve bir karşılık beklenmez. Kötü olmayı becerebildiğine göre iyi olmak senin için rol yapmakmış gibi geldi bana.
Doğru bir yorumlama değil.

İnsanlar değişir. İyi bir insan başına gelen olaylardan sonra güler yüzlülüğünü vs. kaybedip, daha kötü bir insan olmaya yönelebilir. Eğer insanlar doğuşundan beri aynı duyguları taşısaydı o zaman doğru bir yorumlama olabilirdi.

Her türlü kötülüğü yapmaya muktedir iken kötü bir şey yapmamak, işte budur iyilik. Andre gide size bu sözü paylaşmak istedim hocam iyilik karşılıksız yapılır siz iyi insan olmaya devam edin hocam elbet iyi insanlarla karşılaşırsınız umarım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı