İyileştirilmiş pil şarjı mı, %80 sınır mı?

red.dawn

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Merhaba, bildiğiniz üzere IPhone'larda pil kısmında başlıkta belirttiğim seçenekler var. En doğru kullanım sizce hangisidir ve bu iki özelliği birbirinden ayıran olay nedir? Fikirlerinizi bekliyorum.

iPhone'unuzdaki İyileştirilmiş Pil Şarjı özelliği hakkında​

iPhone'unuz iOS 13 ve sonraki sürümlerinde günlük şarj etme alışkanlıklarınızı öğrenerek pilinizin kullanım ömrünü artırır.
Yani %80 sınır seçeneği yerine bu özelliği mi kullanmayı mı terc

Tercihiniz nedir peki? Kimileri de %80'den yukarı nolursa olsun şarj edilmemesini söylemekte. Bu durumda hangisi uzun vadede avantaj sağlar?

Tabii, iyileştirilmiş pil sağlığı seçeneği senin telefonu ne kadar kullandığını gözlemler ve ona göre şarj seviyesinde doldurur mesela günde 7 saat telefona bakıyorsun pilini %75'e kadar doldurur ve dulumu bırakır eğer bu seçeneği açmazsan pil %100 seviyesinde dolar bu seçeneği açmanı tavsiye ederim ne kadar az dolarsa pil o kadar uzun ömürlü olur umarım işini görecekbir açıklama olmuştur sıkıntı yaşanırsa tekrardan sor lütfen. 😊

Tabii, iyileştirilmiş pil sağlığı seçeneği senin telefonu ne kadar kullandığını gözlemler ve ona göre şarj seviyesinde doldurur mesela günde 7 saat telefona bakıyorsun pilini %75'e kadar doldurur ve dulumu bırakır eğer bu seçeneği açmazsan pil %100 seviyesinde dolar bu seçeneği açmanı tavsiye ederim ne kadar az dolarsa pil o kadar uzun ömürlü olur umarım işini görecekbir açıklama olmuştur sıkıntı yaşanırsa tekrardan sor lütfen. 😊
Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim fakat şunu sormak istiyorum. %80 sınırlamasını kullanmak mı daha mantıklı yoksa iyileştirilmiş pil seçeneğini mi? Çok yorum gördüm telefonunuzu tamamen şarj etmeyin %20-%80 arasında kullanın diye. İyileştirilmiş pil seçeneği de sonuç olarak %100'e tamamlayabiliyor. O yüzden merak ediyorum hangisinin daha mantıklı olduğunu.

Tabii, kusuruma bakma yanlış anladım öncelikle bu sana kalmış eğer 1 gün içerisinde %100 şarjı bitiriyorsan hiçbirini tercih etmemelisin ama %80 harcıyorsan sınır pil modunu açmalısın eğer ben %80 dende az kullanıyorum diyorsan iyileştirilmiş şarj özelliğini açmalısın tekrardan kusuruma bakma. 😊

Tabii, kusuruma bakma yanlış anladım öncelikle bu sana kalmış eğer 1 gün içerisinde %100 şarjı bitiriyorsan hiçbirini tercih etmemelisin ama %80 harcıyorsan sınır pil modunu açmalısın eğer ben %80 dende az kullanıyorum diyorsan iyileştirilmiş şarj özelliğini açmalısın tekrardan kusuruma bakma. 😊
Estağfurullah, ne kusuru. Teşekkür ederim fikriniz için.
20-80 arasında kullanmalısınız. %80 ayarını açmanızı tavsiye ederim. İyileştirilmiş şarj da açık kalsın.

İkisi ayrı seçenekler değil mi hocam aynı anda nasıl kullanıyoruz yoksa ben mi yanlış anladım acaba?

İkisi ayrı seçenekler değil mi hocam aynı anda nasıl kullanıyoruz yoksa ben mi yanlış anladım acaba?

Pardon hocam hatlar karışmış. Sizde %80 sınırı seçili olmasını tavsiye ederim. İyileştirilmiş pil şarjı zaten 80'den sonra şarj etmek isterseniz devreye giren bir özellik. 80'e kadar şarj edip kullanmanızı tavsiye ediyoruz bu yüzden açmanıza gerek yok sadece 80'de kessin şarjı o yeterli.

Pardon hocam hatlar karışmış. Sizde %80 sınırı seçili olmasını tavsiye ederim. İyileştirilmiş pil şarjı zaten 80'den sonra şarj etmek isterseniz devreye giren bir özellik. 80'e kadar şarj edip kullanmanızı tavsiye ediyoruz bu yüzden açmanıza gerek yok sadece 80'de kessin şarjı o yeterli.
Anladım hocam çok teşekkür ederim. Bir şey daha soracağım pili sanki beklediğimden biraz daha hızlı gidiyor gibi. 17.4.1 güncellemesini de alır almaz yapmıştım bu durum güncelleme ile mi alakalıdır sizce?

Anladım hocam çok teşekkür ederim. Bir şey daha soracağım pili sanki beklediğimden biraz daha hızlı gidiyor gibi. 17.4.1 güncellemesini de alır almaz yapmıştım bu durum güncelleme ile mi alakalıdır sizce?

Rica ederim hocam. Olabilir hocam daha pil kalibre de olmamış olabilir tam. Zamanla toplar diye düşünüyorum. Her gelen güncellemeyi de ihtiyaç hissetmezseniz yapmayın lütfen her sürümde kaş yaparken göz çıkarıyor Apple. Yarın güncelleme gelir şarjın bir tık uzun dayanır bu sefer başka yerden hata, bug yaşarsın bu hep böyledir. Şu anki sürümde de kalman taraftarıyım. Ekran süren ne kadar? Cihaz modeli nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı