İzmir Demokrasi Üniversitesi nasıl?

• Konuyu başlatan seb0
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 177

seb0

Decapat
Merhaba, 12. sınıfım ve İzmir'de okumak istiyorum ve araştırmadan üniversiteye gitmek istemiyorum. Sizce nasıl bir üniversite? Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

1709329721154.jpeg

Apartmandan hallice. 15 Temmuz olaylarından sonra kuruldu. Çok köklü bir yer değil. Başka alternatiflere yönelin.

Hemen dibindeki İnönü Lisesi'nden mezunum, düz bina gibi yukardaki arkadaşın dediği gibi darbeden sonra kuruldu pek bir şey beklenmez, ha buraya gitsen bile kampüs yok okulda, üniversiteye gidip kampüssüz bir okula gitmek hayatının en kötü ve şanssız tercihlerinden birisi olur çünkü buranın sokakları daracık ve her yer apartman ve araba. Dokuz Eylül veya Ege'ye bakabilirsin.

Merhaba @seb0. İngilizce bölümlerin hazırlık okuyacağı hazırlık binası şehirden uzak bir yerde bulunuyor ve, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi de dağlık bir yere taşındı diye biliyorum. Eğitim Fakültesi ve (İngilizce) Endüstri Mühendisliği bölümü belki tercih edilebilir.

İzmir'de köklü 2 üniversite ve mühendislik konusunda ülkenin en iyi okullarından IYTE varken bu okulu niye yazar bir insan bilemiyorum.

Ömründen 2 veya 4 sene boşa harcamak istersen yaz. Dumlupınar üniversitesi bile daha mantıklı.

Geri
Yukarı