İzmir Ekonomi vs MEF Üniversitesi

CaillouBey

Yoctopat
Daha fazla  
Bu sene üniversite sınavına gireceğim ve Bilgisayar Mühendisliği bölümünü istiyorum. Bu ünileri konum, kampüs, sosyal hayat, mezun olduktan sonra hangisi daha çok işime yarar ve en önemlisi eğitim düzeyi açısından karşılaştırabilecek varsa mutlu olurum. Başka önerebileceğiniz güzel üniversite varsa da yoruma açığım.

İşine yaraması için üniversitenin bir önemi yok Hakkari'de okuyupta Google'da mühendiste olabilirsin koçta okuyup Türkiye'de herhangi bir yerdede çalışabilirsin bende yurt dışında bilgisayar müh mezunuyum bu bölüm o kadar şişirildi ki önüne gelen yazılım programlama okuyor ortalama 4 sene sonra diploma alacaksın her şey yolund giderse ortalama yılda Türkiye için 100binden fazla mezun oluyor ilerisi için çok aydınlık değil bu bölüm isterse tüm iş alanı bitsin sadece yazılım kalsın yine de işsiz vs çok olacak eğer hevesin varsa okul zamanında uyumadan çalış eğer alakan yok üniversitede öğrenirim diyorsan hiç bulaşma bile yine de sen bilirsin.

Türiyede iş bulmak istiyorsan en az 40 50 tane adamakıllı proje yap derim öbür türlü Türkiye'de kalmak zor staj için bile sana 50 milyon tane soru soracak bütün şirketler.

İşine yaraması için üniversitenin bir önemi yok Hakkari'de okuyupta Google'da mühendiste olabilirsin koçta okuyup Türkiye'de herhangi bir yerdede çalışabilirsin bende yurt dışında bilgisayar müh mezunuyum bu bölüm o kadar şişirildi ki önüne gelen yazılım programlama okuyor ortalama 4 sene sonra diploma alacaksın her şey yolund giderse ortalama yılda Türkiye için 100binden fazla mezun oluyor ilerisi için çok aydınlık değil bu bölüm isterse tüm iş alanı bitsin sadece yazılım kalsın yine de işsiz vs çok olacak eğer hevesin varsa okul zamanında uyumadan çalış eğer alakan yok üniversitede öğrenirim diyorsan hiç bulaşma bile yine de sen bilirsin.

Türiyede iş bulmak istiyorsan en az 40 50 tane adamakıllı proje yap derim öbür türlü Türkiye'de kalmak zor staj için bile sana 50 milyon tane soru soracak bütün şirketler.

Hiç bilgim olmadığından soruyorum, Türkiye'de bu bölümden öğrenip görüp yurt dışında iş bulma anlamında az da olsa katkısını görebilir miyim? Örneğin Yeditepe Üniversitesi.

Hiç bilgim olmadığından soruyorum, Türkiye'de bu bölümden öğrenip görüp yurt dışında iş bulma anlamında az da olsa katkısını görebilir miyim? Örneğin Yeditepe Üniversitesi.

Yurt dışına hemen çıkabilmek için tecrübelenmen gerek. Tecrübelenmek için muhtemelen başta burada iş bulacaksın ve ülkemizde diploma önemli. Diploma her zaman işe yarar.

Bu sene üniversite sınavına gireceğim ve bilgisayar mühendisliği bölümünü istiyorum. Bu ünileri konum, kampüs, sosyal hayat, mezun olduktan sonra hangisi daha çok işime yarar ve en önemlisi eğitim düzeyi açısından karşılaştırabilecek varsa mutlu olurum. Başka önerebileceğiniz güzel üniversite varsa da yoruma açığım.

Kampüs sosyal hayat vs önemliyse Mef'i düşünme bana sorarsan vakıf tercih etme sabancı koç vs dışında.

Yeni konular

Geri
Yukarı