İzmir Halkı İçin Anlık Olarak Yardım İsteyebileceğiniz Veya Teklif Edebileceğiniz Harita

İzmir'de meydana gelen depremden sonra hemen yardım isteyebilir veya gece geç saatlerde yardım için harita bırakabilirsiniz. Mevcut yardımı kolayca görüntüleyebilir veya web sitesinde kendi yardımınızı gönderebilirsiniz.

Dün saat 14.51'de Ege Denizi'nde Seferihisar yakınlarında 6,6 büyüklüğünde yıkıcı bir deprem meydana geldi. Sallantıların ardından İzmir'in Bayraklı bölgesi başta olmak üzere bazı bölgelerde evler hasar gördü ve yıkıldı. Depremin ardından arama kurtarma çalışmaları devam etti. Raporlara göre deprem şimdiye kadar 25 kişinin ölümüne ve 831 kişinin yaralanmasına neden oldu.

Evleri hasar gören veya deprem tehdidi altında olan vatandaşlar evlerine giremezler. Ancak çok sayıda vatandaşın yakınları tarafından enkaz altında ezildiği bildirildi. Deprem sonrası insanlardan yardım istemek genellikle sosyal medya üzerinden yapılır.

Anında yardım sağlayabileceğiniz bir platform:
1.JPG

Ancak Bigcrunch ve LorentLabs tarafından geliştirilen ve Buradan erişilebilen İnternet uygulaması "#YardımaGeldikİZMİR" tüm gereksinimleri bir araya getiriyor. İçinde sadece yardım isteyebilir veya mevcut yardım talepleri için bir uygulamanın haritada aktif olarak kullanıldığını gösterebilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde bulunduğunuz yerden yardım talep edebilir ve iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Ancak sayfadaki yeşil işaretlere tıklayarak İzmir depremzedelerine ve lokasyonlarına yardım etmek isteyen tüm kişi ve işletmeleri bulabilir, yardımları hakkında detaylı bilgi alabilir, iletişim kurabilir veya yardımcı olabileceğinizi gösterebilirsiniz.

2.JPG

Uygulamanın geliştiricisi tek isteğinizi alır. Geliştirici, platformda yalnızca onaylanmış bilgileri paylaşmanızı ister. Bu sayede doğrulanmamış bilgilerden dolayı zaman kaybını önleyerek gerçekten yardıma ihtiyacı olan kişilerle bir an önce iletişime geçmek hedeflenmektedir.

İzmir'de depremzedelere yardımcı olmak ve daha çok kişinin bu uygulamadan haberdar olmasını sağlamak açısından oldukça faydalı olan bu uygulamayı Twitter ve diğer sosyal medya platformlarında paylaşmak için '#YardımaGeldikİZMİR' hashtag'ini kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı