Antalya'da Deprem Oldu!

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok uzun süre hissedenler var hiç hissetmeyenler var. Mersin ve Konya'dan da sallantılar yaşandığı belirtiliyor. Herkese geçmiş olsun. İnşallah etkilenen yoktur.

İsim vermeyeceğim ama deprem oluyor diye paylaşım yapan tipler türedi. Kalk bi etrafına bak çocuğuna annene karına bak kardeşim ya.
Millet video çekmeye başlıyor. Ben de direk PC'ye gittim kasa düşmesin diye. Allah'tan bir şey olmadı kasaya.

Farkında mısınız? Son zamanlarda yapılan deprem tahminlerinin hemen hemen hepsi doğru çıkıyor. Sonumuz iyi görünmüyor 😕. Özellikle İstanbul depremi hakkında yapılan tahminler de doğru çıkarsa, üzülerek söylüyorum çok kötü şeyler olur.

Farkında mısınız? Son zamanlarda yapılan deprem tahminlerinin hemen hemen hepsi doğru çıkıyor. Sonumuz iyi görünmüyor 😕. Özellikle İstanbul depremi hakkında yapılan tahminler de doğru çıkarsa, üzülerek söylüyorum çok kötü şeyler olur.
Hocam teknoloji gelişti. Artık hava durumları bile büyük oranda tahmin edilebiliyor. Depremi tahmin etmek zor değil.

Ne olacağı az çok belli. Özellikle de dedikleri gibi 7.6 gibi bir deprem olursa. Şehrin yarısı yıkılır, yağma, kaos vb. şehri üzerimize kapatır giderler. Her 10 binadan 1 tanesi yıkılsa dahi kurtarma ekibi yetmez. Kentsel dönüşümle yaptıkları binalara bile güvenmiyorum, sırf rant ve daire sayısını artırmak için girişildi çoğuna.

Özellikle İstanbul depremi hakkında yapılan tahminler de doğru çıkarsa, üzülerek söylüyorum çok kötü şeyler olur.
İstanbul depreminin kaçarı yok, eninde sonunda olacak. Adalar ile Büyükçekmece arasındaki kısım kırılmadı hâlâ, eninde sonunda kırılacak çünkü o fayın üst tarafı alt tarafına göre o kadar büyük bir güçle batıya doğru kayıyor ki sürtünmenin enerjisi korkunç miktarlarda birikmiş durumda.

İstanbul söz konusu olunca diğer şehirleri herkes göz ardı ediyor ama Bursa/Gemlik/Mudanya kolundaki gerilim de sınırlara gelmiş durumda. 7.0 - 7.5 arası bir deprem olması İstanbul depremi gibi kaçınılmaz durumda. Ne zaman olacağını kesin olarak bilemezsin ama bizlerin hayatı herhangi bir nedenle erken bitmezse hepimizin göreceği kadar yakın bu 2 depremin yaşanması.

Depremi tahmin etmek zor değil.
Depremin nerelerde olacağı ve fay uzunluğu/türüne göre jeolojik yapısıyla tahmini maksimum büyüklükleri tahmin edebiliyorsun. Ne zaman olacağını tahmin etmek mümkün değil, 1 yıl sonra da olabilir 10 yıl sonra da 25 yıl sonra da.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı