İzmir'de yazılım kursu önerisi

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
İzmir'de yazılım kursu, özel ders gibi bir şey arıyorum.
İnternette bir sürü site var ve ücretlerini yazmıyorlar.

Sizin kullandığınız ve beğendiğiniz bir kurs var mı?

İnternetteki ve üni eğitimini beğenmediğim için birşey arıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazilim icin bu devirde ya Udacity veya Egghead gibi yerlerden cidden bir seyler katacak kurslara para harcayin ya da hic harcamayin. Internette tonla bedava kaynak ve icerik var.

Artı -1 Eksi
Onca kaynak varken para sömürüsü kurslara gitmenizi önermem. Öğrenmek istiyorsanız oturup proje geliştireceksiniz. Staj yapacaksınız. Ha ek olarak ilgili 4 yıllık bölümlerden mezun değilsen sektörde iş bulmak çok çok çok zor. (torpil yoksa)

Artı -1 Eksi
Onca kaynak varken para sömürüsü kurslara gitmenizi önermem. Öğrenmek istiyorsanız oturup proje geliştireceksiniz. Staj yapacaksınız. Ha ek olarak ilgili 4 yıllık bölümlerden mezun değilsen sektörde iş bulmak çok çok çok zor. (torpil yoksa)
Sektör'den hep nefret etmişimdir hiçmi zeki ceo patron yok bu ülkede ya

Artı -1 Eksi
Sektör'den hep nefret etmişimdir hiç mi zeki CEO patron yok bu ülkede ya

Neden? İşin okulunu okuyup, mühendislik eğitimi alan ve matematik bilen personel varken, sadece teknik olarak kod yazmayı bilen kişiyi neden işe alsınlar?
Zaten kafası çalışan biri (Mühendislik eğitimini tamamlayan) herhangi bir dilde kod yazmayı rahatlıkla öğrenir.

Artı -1 Eksi
Yazılım kursuna gitmiş birisi olarak cidden gereksiz. Kursda öğrendiğim şeyleri internetden bulabilirim. Hocamda bize söyle diyordu: Eğer öğrenmek istiyorsanız araştırın, deneyin ve tekrar deneyin. Internetde bi ton kaynak var.
Yani kısacası kursa gitmeni pek tavsiye etmem .

Artı -1 Eksi
Neden? İşin okulunu okuyup, mühendislik eğitimi alan ve matematik bilen personel varken, sadece teknik olarak kod yazmayı bilen kişiyi neden işe alsınlar?
Zaten kafası çalışan biri (Mühendislik eğitimini tamamlayan) herhangi bir dilde kod yazmayı rahatlıkla öğrenir.
Mühendislik mezunuyum, 2 aydır hala iş arıyorum. Ben kendimi sektöre yönelik geliştirdim ama okulda komple teorik bilgi basıyorlar ve sektöre yönelik dersler işlenmiyor genelde seçmeli ders olarak veriyorlar, hocalarda seçmeli ders diye çok ciddiye almıyor. Kendini geliştiren self taught fıstık gibi developerlar vardır ama sektör junior pozisyona bile 3+ yıl deneyim + 4 yıllık fakülte mezun olunmasını istiyor. Atatürk yardımcımız olsun.

Hiç alakası yok. Şuan İstanbul'da çok lüks bir semtte oturan 24 yaşında bir tanıdığım var. Üniversite okumadı. Kendi şirketi var. Web Programcısı. Aman aman çok üst seviye matematik de gerektirmiyor. Bu işler network ile oluyor. Yazılım işinde hali hazırda para kazanan arkadaşınız varsa size ilk başta bir kaç proje verir başarıyla altından kalkarsanız da devamı gelir. Mühendislik bitirip "Hello World" yazmayı bilmeyen mühendis var.

Üst düzey üniversiteler burada hariç tutulmalı tabiki Ankara ve İstanbul'dakiler.

Öğrenip hayatını değiştirebilir arkadaş motivasyonunu kırmak gereksiz.

ABD merkezli proje usulü para kazandıran siteler dahi var.

Diploması dışında çok farklı alanlarda çok iyi iş yapıp iyi para kazanan pek çok insan var.

Yazilim icin bu devirde ya Udacity veya Egghead gibi yerlerden cidden bir seyler katacak kurslara para harcayin ya da hic harcamayin. Internette tonla bedava kaynak ve icerik var.
Fiyatları?
Bana canlı eğitim lazım.
Konuya yazmayı unutmuşum. Ben internetteki eğitimleri beğenmediğim için canlı arıyorum.

Hiç alakası yok. Şuan İstanbul'da çok lüks bir semtte oturan 24 yaşında bir tanıdığım var. Üniversite okumadı. Kendi şirketi var. Web Programcısı. Aman aman çok üst seviye matematik de gerektirmiyor. Bu işler network ile oluyor. Yazılım işinde hali hazırda para kazanan arkadaşınız varsa size ilk başta bir kaç proje verir başarıyla altından kalkarsanız da devamı gelir. Mühendislik bitirip "Hello World" yazmayı bilmeyen mühendis var.

Üst düzey üniversiteler burada hariç tutulmalı tabiki Ankara ve İstanbul'dakiler.

Öğrenip hayatını değiştirebilir arkadaş motivasyonunu kırmak gereksiz.

ABD merkezli proje usulü para kazandıran siteler dahi var.

Diploması dışında çok farklı alanlarda çok iyi iş yapıp iyi para kazanan pek çok insan var.
Hocam parası olduğu için açmıştır şirketini.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı